Menu
 

Otrdien pārvietos Rīgas Aviācijas muzeja eksponātus

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Otrdien, 24.augustā, pārvietos Rīgas Aviācijas muzeja lielākos eksponātus, pavēstīja lidostas "Rīga" pārstāve Laura Kulakova.

Lidosta "Rīga" un privātā Rīgas Aviācijas muzeja īpašnieks Viktors Talpa panāca vienošanos par muzeja pārcelšanu uz teritoriju Skultes pusē. Lidostas īpašumā esošais zemes gabals, uz kuru muzejam tiks piešķirtas ilgtermiņa nomas tiesības, atrodas blakus autoceļam V14 Skulte-Jaunmārupe.

Lidosta sākotnēji sniegs muzeja īpašniekam tehnisko atbalstu teritorijas labiekārtošanai un eksponātu pārvietošanai, tomēr Talpam finansējums, kas tiks ieguldīts no lidostas puses vēlāk būs jāatmaksā.

Aviācijas muzejam, pēc iepriekš noslēgtas vienošanās, līdz 31.martam bija jāatbrīvo tā pašreiz izmantotā teritorija, kas atrodas blakus starptautiskās lidostas "Rīga" centrālajai ēkai.

Teritorijas atbrīvošana nepieciešama saistībā ar "airBaltic" tehniskā angāra būves celtniecību, kā arī noteiktā teritorija ietilpst dzelzceļa projekta "Rail Baltica" un "Latvijas gaisa satiksmes" (LGS) jaunā torņa būvniecības plānos.

Atbilstoši līguma nosacījumiem Talpa pirms diviem gadiem oficiāli tika brīdināts, ka viņam attiecīgā teritorija būs jāatbrīvo. "To, ka šī teritorija būs jāatstāj, īpašnieks zināja vēl pirms oficiālā brīdinājuma - sarunas par iespējamajiem risinājumiem dažādos formātos ilgst jau vismaz piecus līdz sešus gadus," iepriekš sacīja Kulakova.

Informācija muzeja mājaslapā liecina, ka tas oficiāli pastāv kopš 1997.gada. Kopumā muzejā ir gandrīz 50 eksponātu, tostarp muzejā aplūkojama padomju aviācijas tehnikas kolekcija. Kolekciju var aplūkot, iepriekš vienojoties par apmeklējuma laiku.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.