Menu
 

Par jauno Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāju ievēlēts Māris Sprindžuks

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - rpr.gov.lv Foto - rpr.gov.lv

Par jauno Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāju ievēlēts Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks. Savukārt par padomes priekšsēdētāja vietnieku – Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns, informē Rīgas plānošanas reģiona komunikācijas speciāliste Inese Ozoliņa.

“Kopā ar Rīgu esam spēruši svarīgu soli, veidojot Rīgas metropoles apvienību. Šobrīd speram platu soli kopējā sadarbībā, veidojot darbspējīgu platformu plānošanai mūsu reģiona jaunajās robežās. Vienlaikus strādāsim, lai plānošana notiktu kopsolī ar valsts politikas veidotājiem un reģiona attīstība ietu kopsolī ar valsts plāniem un pretēji,” norāda M.Sprindžuks.

“Rīga un Pierīga vēl nekad nav bijusi tik ciešā sadarbībā kā šobrīd Rīgas metrapoles koncepta ietvarā. Mums ir vēsturiska iespēja gan no Rīgas, gan no Pierīgas pašvaldību puses sinhronizēt savas darbības, lai Rīgas metrapoles ideja iedzīvotos ar Rīgas plānošanas reģiona platformas starpniecību,” norāda E.Smiltēns.

Jaunais Attīstības padomes nolikums paredz, ka Attīstības padomes priekšsēdētāja amatam uz diviem gadiem tiek iecelts Pierīgas pašvaldību pārstāvis, savukārt par vietnieku tiek izraudzīts Rīgas pārstāvis. Pēc diviem gadiem notiek rotācija un šo amatu uz turpmākiem diviem gadiem ieņem Rīgas pārstāvis, bet par vietnieku kļūst Pierīgas pašvaldību pārstāvis. Tādā veidā tiek nodrošināts līdzsvars un paritāte starp Rīgu un Pierīgu, atzīmē I.Ozoliņa.

Rīgas plānošanas reģiona Pašvaldību priekšsēdētāju kopsapulcē tika iecelta jaunā reģiona Attīstības padome. Turpmāk to veidos Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko, Mārupes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence, Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs, Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics, kā arī jau iepriekš ieceltie Rīgas pārstāvji – Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieki Edvards Smiltēns un Vilnis Ķirsis un deputāti Jānis Ozols, Justīne Panteļējeva, Dainis Turlais un Andris Morozovs.

Ņemot vērā administratīvi teritoriālo reformu un tās izmaiņas pašvaldību teritorialajā aptvērumā, tika mainīts arī reģiona Attīstības padomes nolikums, nosakot, ka turpmāk Rīgas plānošanas reģionā darbosies Attīstības padome 14 dalībnieku sastāvā: no katras pašvaldības pa vienam pārstāvim un no Rīgas – kā līdz šim seši locekļi. Tā kā Rīgā domes deputātu sastāvs mainījās pērn vasarā, tad to locekļu sastāvs paliek nemainīgs, skaidro I.Ozoliņa.

Rīgas plānošanas reģionu veido Rīga, Jūrmala un septiņi novadi – Ādaži, Ķekava, Mārupe, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.