Menu
 

Ķekavas dome atceļ iepriekš izsniegto licenci azartspēļu zālei Rīgas ielā

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Ķekavas novada dome ceturtdien nolēma atcelt iepriekš izsniegto licenci azartspēļu organizēšanai Ķekavā, Rīgas ielā 28. No domes sēdē klātesošajiem 17 deputātiem 16 balsoja par licences atcelšanu un viens deputāts balsojumā nepiedalījās.

Lēmums par licences atcelšanu stāsies spēkā pēc pieciem gadiem, 2026.gada septembrī.

Kā ziņots, Ķekavas novada dome 8.septembrī nolēma turpmāk aizliegt organizēt azartspēles Ķekavas novada administratīvajā teritorijā. Ņemot to vērā, Ķekavas novada dome izvērtēja, vai Ķekavā, Rīgas ielā 28, esošā spēļu zāles turpmāka darbība atbilst iedzīvotāju interesēm.

Lai noskaidrotu novada iedzīvotāju viedokli, vai sabiedrība atbalsta spēļu zāles darbības turpināšanu, no 27.augusta līdz 3.septembrim notika iedzīvotāju aptauja. Kopumā tika saņemta 1361 atbilde. 88,4% aptaujas dalībnieku atbalstīja spēļu zāles slēgšanu, bet 158 jeb 11,6% norādīja, ka minētās spēļu zāles darbība ir saglabājama.

Domes sēdē gan tika noskaidrots, ka aptauja notika internetā un tika organizēta caur pašvaldības mājaslapu. Turklāt pēc aptaujas rezultātiem neesot identificējami tās dalībnieki un katrs, kurš piedalījās aptaujā, varēja balsot neskaitāmas reizes.

Kā deputātus informēja Ķekavas novada domes Attīstības komitejas priekšsēdētājs Andris Vītols (JKP), ar uzņēmēju šis lēmums neesot pārrunāts. Viņa ieskatā tas neesot nepieciešams, jo deputāti esot saimnieki savā novadā un var pieņemt iedzīvotāju interesēm atbilstošus lēmumus.

Opozīcijas deputāti arī norādīja, ka lēmumā par izsniegtās licences atcelšanu esot atsauce uz pašvaldības saistošajiem noteikumiem, kuri vēl nav spēkā, proti, par domes pieņemto lēmumu visā novada teritorijā aizliegt azartspēles.

Kā tika skaidrots deputātiem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir saņēmusi minēto pašvaldības lēmumu, bet to vēl nav saskaņojusi.

Vienīgais deputāts, kurš no klātesošajiem domes deputātiem nenobalsoja par licences darbības apturēšanu Juris Jerums (JV), skaidroja, ka, viņaprāt, uzņēmējs visticamāk apstrīdēs šo domes lēmumu.

Viņš atzina, ka pašvaldībai ir tiesības atcelt azartspēļu organizēšanas licences, taču pamatojumam ir jābūt konkrētam, nevis vispārīgam.

Viņu mulsinot fakts, ka domes lēmuma pamats tiek balstīts uz internetā veiktu aptauju, kurā nav identificējami aptaujas dalībnieki. Ja aptaujā būtu izmantots mehānisms, kas ļautu pierādīt, cik un kādi konkrēti cilvēku tajā piedalījās, tad lēmums būtu neapstrīdamāks.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.