Menu
 

VARAM vērsies KNAB un ģenerālprokuratūrā par iespējamu fiktīvu nodarbinātību Baldones pašvaldības izglītības iestādē "Vāverīte"

  • Autors:  Apriņķis.lv
VARAM vērsies KNAB un ģenerālprokuratūrā par iespējamu fiktīvu nodarbinātību Baldones pašvaldības izglītības iestādē "Vāverīte" Baldones novada pašvaldība

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), pamatojoties uz ministrijas rīcībā esošo informāciju saistībā ar iespējamu fiktīvu nodarbinātību Baldones pašvaldības izglītības iestādē “Vāverīte”, pirmdien ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā ar aicinājumu izvērtēt vai konkrētajā gadījumā pastāv korupciju sekmējošas pazīmes vai noziedzīga vienošanās, kuras rezultātā var tikt radīts kaitējums vai apdraudējums.

Atbilstoši VARAM rīcībā esošajai informācijai, Baldones pašvaldībā no 2016. līdz 2018.gadam sētnieka amatā tika nodarbināta persona, kas minētajā laika periodā saņēmusi atalgojumu 4119,09 eiro apmērā, taču faktiski savus pienākumus nav pildījusi. Turklāt Baldones novada pašvaldība ir informējusi VARAM, ka neuzskata 4119,09 eiro par būtisku nodarījumu pašvaldībai.

 “Izvērtējot ministrijas rīcībā esošo informāciju par Baldones pašvaldības iespējamo praksi darbinieku fiktīvā nodarbināšanā, tika pieņemts lēmums nekavējoties vērsties tiesībsargājošās institūcijās,” ministrijas paziņojumā citēts parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts.

“Nav pieļaujams, ka pašvaldība var fiktīvas nodarbinātības riskus uztvert, kā ikdienišķu lietu, kurai nemaz nav vērts pievērst uzmanību vai to risināt. Turklāt, ja tiek izšķērdēti vairāk nekā 4000 eiro no pašvaldības budžeta, būtu jāvērtē ne tikai tas, vai ir saskatāms noziedzīgs nodarījums, bet arī pašvaldības vadības, it sevišķi priekšsēdētāja, rīcība atbilstoši normatīvajiem aktiem gadījumos, ja tiek konstatēta fiktīvā nodarbinātība.”

VARAM rīcībā ir saņemta informācija, ka 2018.gada 7.maijā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu saskaņā ar Krimināllikuma 318.panta pirmo daļu – par iespējamām pretlikumīgām darbībām, saistītām ar fiktīvu darbinieku nodarbināšanu.

VARAM kļuvis zināms, ka izmeklēšanas laikā tika konstatēts, ka persona, kas sētnieka amatā tika nodarbināta no 2016.gada 1.novembra līdz 2018.gada 9.februārim, faktiski nav pildījusi darba līgumā norādītos pienākumus, taču darba algu persona saņēmusi regulāri.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.