Menu
 

"Rīgas satiksme" gatava sākt e-talonu bloķēšanu pret Covid-19 nevakcinētām personām

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" ir gatava sākt e-talonu bloķēšanu pret Covid-19 nevakcinētām personām no nākamās nedēļas, aģentūrai LETA apliecināja uzņēmuma pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Lai nodrošinātu Ministru kabineta (MK) lēmuma izpildi, ka no 25.oktobra Rīgas pašvaldības piešķirtās atlaides "Rīgas satiksmes" transportā saņem tikai pilngadīgas vakcinētas personas, uzņēmums ir sazinājies ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) par datu apmaiņu.

"Tādējādi no 25.oktobra "Rīgas satiksme" varēs sākt e-talonu bloķēšanu tām pilngadīgām personām, kuras nav vakcinētas, un saskaņā ar MK lēmumu sabiedrisko transportu ir tiesīgas izmantot tikai tad, ja biļeti iegādājas par pilnu cenu," skaidroja uzņēmuma pārstāve.

Kad persona vakcinēsies un iegūs sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu vai MK atcels šo prasību, pasažierim būs jādodas uz kādu no "Rīgas satiksmes" klientu apkalpošanas centriem un jāizgatavo jauns e-talons. Jārēķinās, ka šajā gadījumā būs jāmaksā 2,85 eiro par e-talona izgatavošanu.

Jau ziņots, ka saskaņā ar valdības lēmumu sabiedriskā transporta uzņēmumi, kas saņem dotāciju no pašvaldības par pilngadīgu personu pārvadāšanu ar atlaidi, no 25.oktobra nevarēs piešķirt atlaidi cilvēkiem bez Covid-19 sertifikāta.

Veselības ministrijā norāda, ka pašlaik sabiedriskā transporta izmantošana ir saistīta ar augstu Covid-19 izplatības risku. Tomēr, saglabājoties cilvēku mobilitātei, nav iespējams mazināt sabiedriskā transporta noslogojumu.

Ministrijā skaidro, ka sabiedriskajā transportā pulcējoties lielam skaitam cilvēku, kas nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, pret šo slimību neaizsargāti pasažieri ir pakļauti augstam riskam saslimt ar smagu slimības formu vai pat nomirt Covid-19 komplikāciju dēļ. Tādēļ ir nepieciešams mazināt cilvēku, kas nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, pārvietošanos ar sabiedrisko transportu.

Grozījumi MK noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēji no NVD saņems personificētu informāciju par katru personu, kam pienākas sabiedriskā transporta izmantošanas atlaides, lai varētu identificē, vai personai ir derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Pamatojoties uz šo informāciju uzņēmums lems par atlaižu piemērošanu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.