Menu
 

Iedzīvotāji nav vienprātīgi par Ropažu novada nosaukumu Apriņķis.lv

  • Autors:  LETA
Foto - Ropažu novada pašvaldība Foto - Ropažu novada pašvaldība

Ropažu novada iedzīvotāji nav pauduši vienprātīgu nostāju par novada nosaukumu, liecina pašvaldības mājaslapā publicētā informācija par iedzīvotāju aptauju.

Kopumā par derīgām esot atzītas 1210 anketas, kas iesniegtas gan klātienē, gan elektroniski.

598 iedzīvotāji, jeb 49%, uz jautājumu "Vai jūs apmierina esošais - Ropažu novada nosaukums?" atbildējuši ar "nē", savukārt 570, jeb 48% iesniegtajās anketās norādīta atbilde "jā".

Starp tiem iedzīvotājiem, kas aptaujā izteica neapmierinātību ar esošo novada nosaukumu un atbildēja uz jautājumu, kādam viņuprāt vajadzētu būt novada nosaukumam, 37% atzīmējuši atbildi "Stopiņu novads", 27% norāda, ka tas varētu būt "Ulbrokas novads", savukārt 12% izvēlējušies atbildi "Garkalnes novads".

Tikpat daudz - 12%, norādījuši atbildi "Cits", bet 2% dalībnieku norāda, ka novada nosaukumam būtu jābūt "Vangažu novads". 

Katrs desmitais aptaujas dalībnieks neesot norādījis vai nu nevienu no piedāvātajiem novada nosaukumiem, vai arī norādījuši vairākas atbildes.

Aptaujā varēja piedalīties ikviens Ropažu novadā deklarēts iedzīvotājs, kurš ir sasniedzis 16 gadu vecumu, kā arī ikviens iedzīvotājs, kuram novadā pieder nekustamais īpašums vai uzņēmums.

Vispopulārākā izvēle dalībai aptaujā bija to darīt elektroniski, iniciatīvu platformas "Manabalss" portālā "lemejs.lv", autorizējoties ar drošu autentifikāciju - tā darījuši 88% jeb 1070 aptaujas dalībnieku.

Aptaujas norises vietās klātienē tika iesniegtas 140 anketas.

Savukārt Jaunās konservatīvās partijas Ropažu nodaļas vadītājs Raitis Bukovskis, izplatīja informāciju, kurā pauž bažas par novada domes vēlmi mainīt Ropažu novada nosaukumu.

Viņš norādīja, ka dome saņēmusi daudzas sūdzības par iedzīvotāju aptauju, piemēram, anketas struktūra un jautājumi bijuši izveidoti tendenciozi un aptaujas dalībniekus maldinoši. 

Elektroniskajā balsošanā aptaujas norisē esot konstatētas kļūdas, aptaujas nolikumā neesot definēti kritēriji pēc kuriem tiks noteikti aptaujas rezultāti. Tas savukārt pavēršot iespēju plašai datu interpretācijai

Bukovskis norāda, ka klātienē aptaujā nobalsojuši 150 iedzīvotāji, bet elektroniski, 2998, bet pašvaldība ziņojot tikai par 1200 derīgiem balsojumiem.

"Ir pamatotas aizdomas, ka aptaujas organizatori ir nozaguši godīgu un atklātu balsojumu," bilst Bukovskis.

Pēc viņa paustā Ropažu novadā oficiāli reģistrēti vairāk nekā 32 000 iedzīvotāju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.