Menu
 

Plešs: Pēc 15.novembra darba pienākumus varēs turpināt pildīt 92% no pašvaldību deputātiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Valsts kanceleja, ilustrācija - VARAM Foto - Valsts kanceleja, ilustrācija - VARAM

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P!) piektdien preses konferencē pavēstīja, ka, pēc pašvaldību sniegtās informācijas, secināms, ka visi domes priekšsēdētāji 15. novembrī būs ar sadarbspējīgiem sertifikātiem un 92% no pašvaldību deputātiem būs vakcinēti, uzsākuši vakcinācijas kursu vai ir pārslimojuši Covid-19 vīrusu.

VARAM publiskotā informācija liecina, ka šobrīd nevakcinēti deputāti ir 20 pašvaldībās, tādējādi šīs 20 pašvaldības arī pēc 15. novembra būs ar domes deputātiem, kuri nespēs uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu. Ministrs preses konferencē norādīja, ka katra domes priekšsēdētāja pienākums un atbildība pēc 15. novembra būs nodrošināt pilnvērtīgu domes darbu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

“Pašvaldības deputāta statuss neatbrīvo no pienākuma vakcinēties. Tāpat kā pašvaldību deputāti nav tiesīgi iziet ārpus mājas ārkārtas situācijas izsludinātās mājsēdes laikā pēc pulksten astoņiem vakarā bez īpaša pamatojuma, tā arī uz pašvaldību deputātiem attiecas tie paši noteikumi, kas saistoši visām publiskā sektora amatpersonām un darbiniekiem,” teicis A.T.Plešs.  “Jāuzsver, ka šī rīkojuma mērķis ne tikai ir epidemioloģiskās drošības nodrošināšana šobrīd, bet arī epidēmijas apkarošana ilgtermiņā, ko var panākt tikai kāpinot vakcinācijas tempu un atveri. Tas nozīmē, ka tie pašvaldību deputāti, kas pēc 15. novembra nespēs uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, domes darbā nevarēs piedalīties arī attālināti.”

Ministrs arī atzīmēja, ka ir nosūtījis vēstuli Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai ar aicinājumu topošajā likumā, kas paredz obligātu vakcināciju parlamenta deputātiem, iekļaut normu, kas paredz apturēt deputāta pilnvaras, ja tas nespēj uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu. Attiecīgi, ja pašvaldību deputāts vai deputāte nespēj uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu, nākamās domes sēdē domei būs jālemj par deputāta pilnvaru apturēšanu uz laiku, kad ir iegūts sertifikāts, aizvietojot attiecīgo deputātu ar nākošo no saraksta ievēlēto deputātu.

8.oktobrī Ministru kabineta sēdē tika pieņemts drošības pasākumu kopums Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, kas tostarp nosaka, ka valsts un pašvaldību institūciju (tai skaitā kapitālsabiedrību) darbinieki un amatpersonas no 2021. gada 15. novembra savus darba pienākumus var veikt tikai tad, ja viņiem ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. līdz ar to pienākums vakcinēties attiecas arī uz pašvaldību deputātiem. 

VARAM atzīmē, ka pēdējo divu nedēļu laikā vakcinācijas temps nevakcinēto pašvaldības deputātu vidū audzis par 39 procentiem. Ministrs aicinājis neizlēmušos pašvaldību deputātus apzināties situācijas nopietnību, savu līdzatbildību pret sabiedrību un vakcinēties, kā arī pateicas tiem valsts un pašvaldību institūciju darbiniekiem un amatpersonām, kuri jau izdarījuši izvēli par labu vakcīnai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.