Menu
 

Nākamgad sāks veloceļu Rīga-Carnikava un Rīga-Saulkrasti būvprojektu izstrādi

  • Autors:  LETA
Foto - Satiksmes ministrija Foto - Satiksmes ministrija

Nākamgad sākies veloceļu Rīga-Carnikava un Rīga-Saulkrasti būvprojektu izstrāde, informēja Satiksmes ministrijas (SM) pārstāvji.

Ministrijā norāda, ka pirmo reizi valsts budžetā apstiprināts papildu finansējums arī valsts veloceļu attīstībai. Finansējums paredzēts Saeimas izskatītajos un pieņemtajos likumos "Par valsts budžetu 2022.gadam" un "Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022., 2023. un 2024.gadam".

SM parlamentārais sekretārs un 13.Saeimas deputāts Jānis Butāns (JKP) norāda, ka Eiropas valstīs velobraukšanas kultūra jau sen kā ir attīstījusies un nevienam nav jautājumu, kāpēc nepieciešami velosipēdu un gājēju ceļi - cilvēkiem ir jābūt iespējai nokļūt ar kājām vai velosipēdu darbā, skolā, pie ārsta vai citur drošā un ērtā veidā.

"Eiropas prakse savulaik bija kā pamudinājums veikt nepieciešamos priekšdarbus, lai arī Latvijā varētu izveidot atbilstošu mikromobilitātes infrastruktūru, kas cilvēkiem dotu plašākas mobilitātes iespējas. Principā ar šī valsts budžeta pieņemšanu tiek pārkāpta viena no "astēm", lai tiktu iedzīvināta mikromobilitātes infrastruktūras attīstība. Jau nākamajā gadā par papildus piešķirto finansējumu tiks sākta divu jaunu veloceļu Rīga-Carnikava un Rīga-Saulkrasti būvprojektu izstrāde," pauž Butāns.

Laika posmā no 2022. līdz 2024.gadam papildu paredzētajam finansējumam piešķirti 1,15 miljoni eiro, ko plānots izmantot SM veidotā Veloceļu attīstības plāna īstenošanai.

SM skaidro, ka izstrādāts pētījums par velosatiksmi un velosatiksmes infrastruktūru nacionālā mērogā, kas paredz izveidot nacionāla mēroga velosipēdu un gājēju ceļu infrastruktūru, savienojot tuvākās apdzīvotās vietas ap nacionālas nozīmes attīstības centriem. Šogad, balstoties uz pētījumā konstatēto, tiek veikti maršrutu izpētes darbi virzienos Rīga-Carnikava, Rīga-Saulkrasti un Rīga-Valmiera.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.