Menu
 

Būtiski samazinājies vilcienu un reģionālo maršrutu autobusu pasažieru skaits

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto, infografika - Autotransporta direkcija Foto, infografika - Autotransporta direkcija

Reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos šā gada 10 mēnešos pasažieru skaits samazinājies par attiecīgi 46% un 38%, salīdzinot ar analogu periodu 2019.gadā, liecina piektdien Sabiedriskā transporta padomes sēdē publiskotā informācija.

Kā vēsta Autotransporta direkcija, būtiski samazinājies pasažieru skaits šā gada oktobrī, kad valstī uz trim mēnešiem tika izsludināta ārkārtējā situācija un noteikti vairāki piesardzības pasākumi, tai skaitā ieviesta mājsēde, kas ilga līdz 14. novembrim, kā arī pagarināts skolēnu brīvlaiks, kas būtiski ietekmēja pasažieru pārvietošanās paradumus. Reģionālo maršrutu autobusos oktobrī tika pārvadāti 1,43 miljoni pasažieru, kas ir par 25% mazāk nekā septembrī un par 46% mazāk nekā 2019. gada oktobrī. Savukārt vilcienos tika pārvadāts nepilns viens miljons pasažieru, kas ir par 14% mazāk nekā septembrī un par 38% mazāk, salīdzinot ar 2019. gada oktobri.

2021.gada pirmajos 10 mēnešos reģionālo autobusu maršrutos tika pārvadāti 14,03 miljoni pasažieru, kas, salīdzinot ar analogu periodu 2020. un 2019. gadā, ir par attiecīgi 20% un 43% mazāk. Savukārt pārvadājumos pa dzelzceļu pasažieru skaits 10 mēnešos sasniedza 9,27 miljonus, kas ir par attiecīgi 18% un 41% mazāk, salīdzinot ar 2020. un 2019. gada 10 mēnešu periodu.

Ieņēmumi no pārdotajām autobusu un vilcienu biļetēm šā gada 10 mēnešos, salīdzinot ar analogu periodu 2019. gadā, samazinājās par 40,25%.

Sabiedriskā transporta padome atbalstīja lēmumu piešķirt sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem atlikušo papildu finansējumu zaudējumu segšanai 2021. gadā, tai skaitā kompensējot vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto piesardzības pasākumu radītos zaudējumus.

Kopumā zaudējumu apmērs sasniedz 23,4 miljonus eiro, no kuriem nepilni 15 miljoni tiek novirzīti autobusu pārvadātājiem, bet 8,4 miljoni eiro – dzelzceļa pārvadātājiem. Vairāk nekā puse šī finansējuma pārvadātājiem jau ir izmaksāta, balstoties uz jau iepriekš pieņemto Sabiedriskā transporta padomes lēmumu, bet otru daļu dotāciju pārvadātāji saņems decembra sākumā, informēja Autotransporta direkcija.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.