Menu
 

Decembra vidū paziņos lēmumu tiesvedībā par Pleša lēmumu no amata atstādināt bijušo Ikšķiles novada mēru

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Administratīvā rajona tiesa 17.decembrī pasludinās spriedumu bijušā Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa (LZP) tiesvedībā par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artura Toma Pleša (AP) rīkojumu par viņa atstādināšanu no amata, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Iepriekš šī pati tiesa, paātrināti vērtējot, bija noraidījusi Trapiņa lūgumu apturēt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojumu par viņa atstādināšanu no amata. Vērtējot šo jautājumu saīsinātā laika posmā, pamatojoties uz tiem pierādījumiem, kas lūguma izskatīšanas brīdī bija lietas materiālos, tiesa neesot konstatējusi Pleša rīkojuma pirmšķietamo prettiesiskumu.

Tomēr tiesa tika norādījusi - nevar izslēgt iespēju, ka vēlāk, skatot lietu pēc būtības, tiesas spriedumā iekļautā motivācija var atšķirties no šajā lēmumā norādītās.

Par dažādiem pārkāpumiem, kas ir konstatēti Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja darbā, Plešs parakstīja rīkojumu par Ikšķiles pašvaldības vadītāja Trapiņa atbrīvošanu no amata.

Kā preses konferencē informēja ministrs, lēmums par Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja atstādināšanu tika pamatots ministrijas ekspertu konstatētajos pārkāpumos, kur dominē korupcijas riski, nelikumīga un nelietderīga rīcība ar pašvaldības mantu, pilnvaru pārsniegšana un patvaļīga lēmumu pieņemšana pretēji sabiedrības interesēm.

Kā vienu no būtiskākajiem pārkāpumiem Trapiņa rīcībā, ministrs minēja vienpersoniski un patvaļīgi noslēgto līgumu ar komersantu par pašvaldībai piederošu autoceļa posmu atjaunošanu. Trapiņš 2020.gada 18.jūnijā ar komersantu, kas plāno veikt derīgo izrakteņu ieguves darbus tuvumā esošajā karjerā, vienojies par ceļa klātnes remontu ceļa posmā starp valsts reģionālo autoceļu Tīnūži - Koknese un valsts vietējās nozīmes autoceļu Turkalne - Tīnūži.

Ministrs uzsver, ka Trapiņa atstādināšana ir nepieciešama, lai nodrošinātu domes turpmāku tiesisku darbību lēmumu pieņemšanā un nepieļautu turpmāku normatīvo aktu pārkāpumus, un kompetento institūciju prasību nepildīšanu, tādējādi vairojot tiesisko nihilismu pašvaldības darbā.

Savukārt Trapiņš šo lēmumu pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā un lūdza apturēt to. Viņš jau pēc rīkojuma saņemšanas sacīja, ka ministra rīkojumu pārsūdzēs tiesā. "Esmu pārliecināts, ka dzīvojam tiesiskā valstī, tādēļ lai tiesa vērtē, kuram no mums - man vai ministram - ir taisnība," pēc rīkojuma saņemšanas sacīja Trapiņš.

Pašlaik Ikšķiles novads kā atsevišķa administratīvi teritoriālā vienība vairs nepastāv un ir iekļauts Ogres novadā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.