Menu
 

Balsojumā par ģimenēm draudzīgākās pašvaldības titulu Rīgas plānošanas reģionā vadībā Jūrmala, Siguldas novads un Ādažu novads

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Sabiedrības integrācijas fonds Ilustrācija - Sabiedrības integrācijas fonds

Konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” pirmās kārtas balsojumā Rīgas plānošanas reģiona iedzīvotāju pašlaik visaktīvāk atbalstītās pašvaldības ir Jūrmalas valstspilsēta, Siguldas novads un Ādažu novads. Tomēr, tā kā balsojums turpināsies vēl līdz 12. decembrim, šis sadalījums var mainīties. Galīgie rezultāti par pašvaldībām, kas nākamgad būs soli tuvāk uzvarai cīņā par konkursa naudas balvām, tiks izziņoti 2022. gada janvārī, informēja Sabiedrības integrācijas fondā.

“Līdztekus iedzīvotāju atsaucībai būtisks balsojuma ieguvums ir tieši atgriezeniskā saite, saņemot iedzīvotāju viedokļus par savu pašvaldību paveikto, kā arī vēl pilnveidojamo ģimeneniskas vides veidošanā un ģimeņu atbalstā,” stāsta Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

“Visi balsojuma laikā saņemtie komentāri pēcāk tiek apkopoti un iesniegti attiecīgajām pašvaldībām izvērtēšanai. Tādēļ, turpinot ar savu balsojumu atbalstīt sev tuvās pašvaldības, aicinu ikvienu atvēlēt nedaudz laika arī komentāru pievienošanai, kas var būt kā ieteikums, tā arī vienkāršs paldies, kas nereti izpildvarai var būt vienlīdz noderīgi un nozīmīgi.”

Jau ziņots, ka vietnē www.vietagimenei.lv līdz šī gada 12. decembrim noris Sabiedrības integrācijas fonda rīkotā konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” pirmās kārtas iedzīvotāju balsojums. Tajā visu 43 pašvaldību iedzīvotāji aicināti novērtēt pašvaldību sniegumu, balsojot par, viņuprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību, tādējādi vienlaikus arī atbalstot šīs pašvaldības par naudas balvu izcīņu. Kopējais konkursa naudas balvu fonds, kas tiks sadalīts starp uzvarētājām pašvaldībām, būs 100 000 eiro.

Pārējo plānošanas reģionu iedzīvotāju balsojuma starprezultātu dati liecina, ka pašlaik Kurzemes plānošanas reģionā vadībā izvirzījušies: Dienvidkurzemes novads, Liepājas valstspilsēta un Talsu novads; Latgales plānošanas reģionā: Augšdaugavas novads, Preiļu novads un Balvu novads; Vidzemes plānošanas reģionā: Varakļānu novads, Limbažu novads un Valkas novads; Zemgales plānošanas reģionā: Jelgavas novads, Jēkabpils novads un Aizkraukles novads.

Konkurss norisinās vairākās kārtās, un galīgais pašvaldību vērtējums sastāvēs no šobrīd sāktā iedzīvotāju balsojuma rezultātiem un nākamajā kārtā pašu pašvaldību sniegtajiem, kā arī vērtēšanas komisijas iegūtajiem datiem, par iedzīvotājiem pieejamajiem pakalpojumiem ģimeņu atbalstam. Šī konkursa kārta notiks 2022. gadā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.