Menu
 

Netālu no lidostas "Rīga" veido jaunu industriālo parku

  • Autors:  LETA
Netālu no lidostas "Rīga" veido jaunu industriālo parku Foto: www.marupe.lv

Genomikas uzņēmums SIA "Latvia MGI Tech" parākstījis līgumu ar industriālo parku attīstītāju SIA "Piche" par jaunu telpu būvniecību un īri industriālajā parkā, kas atradīsies Mārupē, netālu no lidostas "Rīga", un durvis vērs nākamā gada pavasarī, aģentūru LETA informēja "Piche" pārstāvji.

Kompānijā norādīja, ka lidostas parks ir patlaban lielākais "Piche" projekts, taču nākamgad kompānija plāno lidostas reģionā izbūvēt industriālos parkus vēl 50 000 kvadrātmetru platībā.

Pirmā lidostas parka projekta kārta (7000 kvadrātmetru platībā) ir izīrēta genomikas uzņēmumam SIA "Latvia MGI Tech", un tā tiks būvēta pēc Ķīnas genomikas jeb zinātnes nozares, kas jebkuru procesu organismā pēta genomu līmenī, giganta "BGI Group" meitas uzņēmuma "MGI" prasībām un mūsdienu standartiem. Lidostas parka telpās plānots nodarbināt līdz 80 cilvēkiem.

"Piche" valdes priekšsēdētājs Pēteris Senkāns pauda prieku par "Latvia MGI Tech" līdzdalību lidostas parka projektā, norādot, ka tas dos jaunas darbavietas Latvijā un sekmēs valsts ekonomisko izaugsmi.

"Latvia MGI Tech" biznesa attīstības vadītājs Andis Šlaits norādīja, ka "Piche" piedāvājums būvēt ražotni un laboratorijas attiecīgā projekta ietvaros bija ļoti pievilcīgs saistībā ar objekta pievilcīgo atrašanās vietu. "Sadarbība ar "Piche" komandu ir ļoti produktīva. Nepilna mēneša laikā "Piche" arhitekti ir uzprojektējusi ražotnes, laboratoriju un noliktavu telpas atbilstoši mūsu dotajam tehniskajam uzdevumam. Nākamā gada pavasarī plānojam ievākties jaunajās telpās," sacīja Šlaits.

Jau ziņots, ka SIA "Latvia MGI Tech" ir reģistrēts 2017. gada 14. jūlijā un pilnībā pieder Honkongā reģistrētam uzņēmumam "BGI Complete Genomics Hong Kong Co., Limited". Kompānijas pamatkapitāls ir 100 000 eiro.

"BGI" ir viens no pasaules lielākajiem genomikas uzņēmumiem, kura misija ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti ar zinātnes un tehnoloģiju palīdzību. Uzņēmuma galvenā mītne atrodas Šenžeņā, Ķīnā. "BGI" filiāles un pētniecības laboratorijas atrodas Ķīnas lielākajās pilsētās, kā arī Austrālijā, Āzijā, Eiropā un Ziemeļamerikā. Kompānija ir dibināta 1999. gadā un pašlaik nodarbina vairāk nekā 6000 darbinieku. "BGI Genomics" akcijas kotējas Honkongas fondu biržā, un to vērtība pārsniedz 3,8 miljardus eiro.

SIA "Piche" ir reģistrēts 2005. gadā, un tā pamatkapitāls ir 2900 eiro. Uzņēmuma liekākais īpašnieks ir Pēteris Senkāns (99%).

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.