Menu
 

Lemšana par telpu piešķiršanu pašvaldības policijai šķel Ķekavas domes koalīciju

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Lemšana par telpu piešķiršanu pašvaldības policijai šķēlusi Ķekavas domes koalīciju, taču deputāti apgalvo, ka koalīcijas stabilitāte nav apdraudēta.

Ķekavas dome šonedēļ lēma par daļu telpu bijušajā Mākslas skolā Daugavas ielā 2a nodošanu lietošanā Reģionālajai pašvaldības policijai.

Kā norādīja Gatis Līcis (LA/"Izaugsme"), Baldones policijas nodaļa esot ļoti sliktā stāvoklī. Tā izvietota vienā no kinoteātra stūriem. Tur policistiem ir atvēlētas trīs mazas telpas bez labierīcībām un iespējas pienācīgi atpūsties. Policisti atpūtas laikā guļot uz matračiem uz grīdas. Telpas neesot arī vēdināmas.

Pašvaldība izvērtējusi vairākas iespējas, kur izvietot policistus, taču palikuši pie risinājuma nodot tai bijušās Mākslas skolas telpas.

No kopējām vecās mākslas skolas telpām, policistiem tiks atvēlēti aptuveni 40 kvadrātmetri telpu ar atsevišķu ieeju. Savukārt kultūras vajadzībām palikšot visa pārējā ēka, kurā ir 160 kvadrātmetri telpu.

Kādreizējā ilggadīgā Baldones novada domes priekšsēdētāja Karina Putniņa (LRA) uzsvēra, ka šī ēka ir plānota kultūrai. Savulaik mākslas skola pārcelta uz Baldones vidusskolas telpām ar nosacījumu, ka šajā ēkā tiks nodrošināta iespēja darboties pašdarbības kolektīviem.

Savukārt, atrisinot jautājumu par kultūras namu, šī ēka paredzēta nojaukšanai. Līdz ar to policijas iecirkņa pārvietošanai plānotie 10 000 eiro tiks ieguldīti ēkā, ko nojauks.

Putniņa uzsvēra, ka šī ir vienīgā ēka un iestāde, kur var notikt jebkādas pašdarbības kolektīvu nodarbības, jo citas vietas Baldonē tam neesot. Šajā ēkā darbojoties 16 pašdarbības kolektīvi.

Pašlaik esot slēgta arī vidusskolas aktu zāle un skolā nevarot notikt deju kolektīvu un koru mēģinājumi.

Nekādi Baldones pilsētu pārstāvošo deputātu argumenti gan nemainīja domes lēmumu par telpu Daugavas ielā 2a nodošanu pašvaldības policijai.

Pret to balsoja četri koalīcijas deputāti - Agnese Geduševa (LRA), Putniņa, Inese Jēkabsone (LRA) un Ineta Romanovska (LA/"Izaugsme").

Pret balsoja opozīcijā esošās "Jaunās vienotības" deputāts Andris Ceļmalnieks.

Kā aģentūrai LETA uzsvēra Geduševa, šis balsojums nenozīmējot koalīcijas šķelšanos, bet gan tikai to, ka deputāti balsoja pēc saviem uzskatiem un šajā jautājumā viedokļi atšķīrās.

Politiķe norādīja, ka kultūras infrastruktūra Baldonē ir lielu izvēļu priekšā un novadam ir jādomā, kuru no objektiem attīstīt - kultūras namu vai kultūras centru.

Lētāk būtu atjaunot kultūras namu, taču tas neatrisinās daļu problēmu, jo vecajā Tautas namā visus pašdarbības kolektīvus izmitināt neizdosies. Savukārt kultūras centra attīstīšana liek uzdot jautājumu, vai novads to finansiāli var atļauties. 

Arī Ķekavas novada mērs Juris Žilko (LA/"Izaugsme") uzsvēra, ka lemšana par šo jautājumu nav apdraudējusi koalīcijas stabilitāti. Viņš atzina, ka uz kopējo bažu rēķina par Baldones apdalīšanu pēc pašvaldību reformas tika pacelta šī jūtīgā tēma.

Domes sēdē Žilko norādīja, ka šajās telpās var līdzās pastāvēt gan policija, gan kultūra. Viņš atzina, ka kultūrai būs nedaudz mazāk telpas, taču līdzāspastāvēšana ir iespējama. 

Viņa ieskatā, šis jautājums savā ziņā esot par to, vai novads turpinās dzīvot pēc parašu tiesību kārtības vai pašvaldība iedibinās jaunu kārtību, kādu paģērētu jaunais, lielais Ķekavas novads.

Šis lēmums izraisīja arī asas diskusijas Baldones iedzīvotāju forumā vietnē "Facebook", kur galvenokārt tam tika pausts nosodījums.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.