Menu
 

Olaines novada dome samazina nākamgad paredzamās apkures izmaksas iedzīvotājiem

  • Autors:  LETA
Foto - olaine.lv Foto - olaine.lv

Olaines novada dome, pieņemot vairākus lēmumus, samazinājusi nākamgad paredzamās apkures izmaksas iedzīvotājiem, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Līdz šim Olaines pilsētā bijis viens no lētākajiem siltumenerģijas tarifiem Latvijā. Taču 2022.gada sākumā dabasgāzes cena pieaugs 5,5 reizes, līdz ar to no 1.janvāra ir sagaidāms siltumenerģijas gala tarifa pieaugums par 172% jeb 2,72 reizes. Tarifs palielināsies no 41,69 eiro par megavatstundu līdz 113,38 eiro par megavatstundu.

Tik ievērojams apkures un citu pakalpojumu sadārdzinājums negatīvi ietekmēs iedzīvotāju labklājību. Tāpēc Olaines novada pašvaldība 9.decembra ārkārtas domes sēdē pieņēma lēmumu atbalstīt iedzīvotājus, kuri izmanto Olaines pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmu.

Lai samazinātu Olaines pilsētas iedzīvotāju izdevumus par apkuri, AS "Olaines ūdens un siltums" uzdots laika posmā no nākamā gada 20.janvāra līdz 30.aprīlim siltumenerģijas piegādes tarifā nepiemērot aprēķina pozīciju "Neto peļņa". 

Līdz ar to siltumenerģijas tarifu šajā laikā izdosies samazināt līdz 107,52 eiro par megavatstundu. 

Tāpat pieņemts lēmums starpību starp jauno tarifu un domes sēdē noteikto pazemināto maksu segt no AS "Olaines ūdens un siltums" iepriekšējo gadu peļņas, ko sākotnēji bija plānots novirzīt attīstības projektu realizācijai uzņēmuma darbības jomās. 

Līdz ar to Olaines novada dome novirzīja 939 335 eiro no AS "Olaines ūdens un siltums" iepriekšējo gadu peļņas Olaines pilsētas iedzīvotāju siltumenerģijas maksas sagaidāmo zaudējumu segšanai.

Kā norāda pašvaldība, līdz nākamā gada 20.janvārim tiks saglabāts šobrīd spēkā esošais siltumenerģijas tarifs 41,69 eiro par megavatstundu, bet, ņemot vērā, ka no 20.janvāra līdz 31.janvārim spēkā būs jaunais tarifs, janvāra vidējais siltumenerģijas tarifs būs 67 eiro par megavatstundu.

Laikā periodā no 2022.gada 1.februāra līdz 30.aprīlim tiks pielietota pazemināta maksa par siltumapgādes pakalpojumiem - 70 eiro par megavatstundu.

Līdz ar to Olaines iedzīvotāji maksās nevis saskaņā ar plānoto tarifu, bet saskaņā ar pieņemtajiem lēmumiem - janvārī 67 eiro, bet no 1.februāra līdz 30.aprīlim - 70 eiro par megavatstundu.

Jaunolainē un Stūnīšos siltumapgādē kā kurināmo turpinās izmantot šķeldu, līdz ar to šo ciemu iedzīvotājiem siltumenerģijas apgādes tarifs paliks iepriekšējā līmenī - 60,3 eiro par megavatstundu.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Olaines ūdens un siltums" pērn strādājis ar 6,2 miljonu eiro apgrozījumu un 649 694 eiro peļņu.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.