Menu
 

Autovadītājiem jārēķinās, ka gadu mijā braukšana būs apgrūtināta un jāplāno papildu laiks ceļam

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - twitter.com/LVGMC_Meteo Foto - twitter.com/LVGMC_Meteo

Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka šovakar Kurzemē un nakts gaitā arī Latvijas centrālajos un austrumu rajonos gaidāms sasalstošs lietus – atkala, kas uz ceļiem veidos stipru apledojumu. Naktī prognozēta arī stipra migla visā valsts teritorijā. Tāpēc VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC), plānojot braucienus, aicina rēķināties ar papildu laiku ceļam un būt īpaši piesardzīgiem pie stūres – izvēlēties drošu braukšanas ātrumu un distanci.

Jaunā gada pirmajās dienās meteorologi prognozē atkusni, tajā īpaši sarežģīti braukšanas apstākļi var veidoties uz ceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu. Šo ceļu bīstamos posmus pēc nepieciešamības rievo un kaisa ar smilti, taču šādos apstākļos tas nav efektīvi, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst, skaidro LVC.

Autobraucējiem jārēķinās, ka grants autoceļi atkusnī var būt ļoti slideni, jo kūstošais sniegs un lietus veido ledus kārtu. Jāņem vērā tas, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var mainīties ļoti strauji.

Tiem, kas ikdienā pārvietojas pa grants autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko autotransporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm. Ļoti uzmanīgiem šajos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem. 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.