Menu
 

Salaspilī ierobežo azartspēļu darbību

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Salaspils novada dome apstiprinājusi saistošos noteikumus un lokālplānojumu azartspēļu organizēšanas vietu noteikšanai Salaspils pilsētas teritorijā ar mērķi ierobežot azartspēļu pieejamību blīvi apdzīvotā pilsētas daļā. Tas nozīmē, ka piecu gadu laikā visām šobrīd Salaspilī esošām azartspēļu vietām būs jāpārtrauc sava darbība, informēja Salaspils novada domes pārstāve Ginta Zēberga.

Kā noteic Azartspēļu un izložu likuma 42. pants, pašvaldībai ir tiesības izdot saistošos noteikumus, ar kuriem tiek noteiktas vietas un teritorijas, kurās azartspēles nav atļauts organizēt. Pieņemtais lokālplānojums ierobežo azartspēļu rīkošanu vietās, kur dzīvo lielākā daļa Salaspils novada iedzīvotāju, atrodas lielākā daļa sabiedrisko pakalpojumu un pilsētas viesiem nozīmīga infrastruktūra un apskates objekti. Lokālplānojuma teritorija aizņem 29% no pilsētas teritorijas (15,1 km2).

Pašvaldībā atzīmē, ka jau vairāk nekā desmit gadus Salaspilī darbojas četras azartspēļu vietas, kuras koncentrējas vienā no lielākajām daudzstāvu apbūves teritorijām – HES ciematā. Tiešā tuvumā atrodas arī Salaspils 1. vidusskolas, Salaspils pamatskola, pirmsskolas izglītības iestādes un citi sabiedriskie objekti, kurus iedzīvotāji apmeklē ikdienā – sporta nams, sabiedriskās ēdināšanas vietas, bibliotēka, veikali.

Pilsētas teritorijā dzīvo aptuveni 18 tūkstoši cilvēku, tostarp vairāk nekā 5000 bērnu. Pilngadīgo personu skaits, kam būtu tiesības spēlēt azartspēles, sasniedz gandrīz 13 tūkstošus. Tā kā vairākkārt ir pierādīta azartspēļu kaitīgā ietekme uz personas veselības, sociālo un ekonomisko situāciju, ir maksimāli jāierobežo šī rūpala pastāvēšana, norāda pašvaldībā.

Azartspēļu attīstība centra pilsētvidē nav savienojama arī ar Salaspils novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju. Vadlīnijas paredz Salaspilī perspektīvā veidot tādu pakalpojumu klāstu, kas veido kvalitatīvu un pievilcīgu ģimenēm draudzīgu vidi, kā arī infrastruktūru, kas ir atbilstoša mūsdienīgai uzņēmējdarbībai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.