Menu
 

"Ruukki" pludmales centram Mārupes novadā piešķir nacionālās sporta bāzes statusu

  • Autors:  LETA
Foto - www.marupe.lv Foto - www.marupe.lv

Ministru kabinets (MK) otrdien piešķīra nacionālās sporta bāzes statusu "Ruukki" pludmales centram, lai veicinātu nacionālo sporta bāzu attīstību un radītu piemērotus apstākļus Latvijas sportistu sagatavošanai startiem olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos un citās sacensībās.

"Ruukki" pludmales centrs atrodas Mārupes novadā, "Lavandās". Tajā 2605,5 kvadrātmetru platībā ir pieejama sporta halle, kurā izvietoti starptautiskajiem standartiem atbilstoši seši pludmales volejbola laukumi, divas ģērbtuves, trīs inventāra telpas, vingrošanas zāle, fizioterapeita kabinets, kā arī multifunkcionālā zāle. Tāpat sporta bāzes teritorijā ir pieejami arī septiņi āra volejbola laukumi.

Pludmales centrā vairākkārt rīkoti Eiropas Volejbola konfederācijas Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas turnīri pludmales volejbolā. Pirmo reizi turnīrs sporta bāzes iekštelpās un āra stadionā norisinājās 2012.gadā. Savukārt 2020.gadā pludmales centrs bija operatīvi rīkojies un organizējis Eiropas čempionātu brīdī, kad dabas stihiju dēļ bija applūduši Majoru pludmales spēļu laukumi.

Tāpat pludmales centrā katru gadu tiek organizētas starptautiskas sacensības sēdvolejbolā cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kur piedalās arī Latvijas sēdvolejbola izlases dalībnieki. Vienlaikus centrā bez maksas trenējas gan Latvijas pludmales volejbola Kontinentālā kausa izlase, gan visas Latvijas junioru vecuma (U-18; U-20; U-22) izlases. Sporta bāzē norisinājās gan Latvijas Jaunatnes čempionāta U-18 posms, gan Latvijas Jaunatnes čempionāta fināli

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidro, ka sporta bāzē ar sportu saistītie pasākumi veido 100% no faktiskā sporta bāzes noslogojuma. Tāpat saskaņā ar likumu "Par nacionālās sporta bāzes statusu" sporta bāze ir reģistrēta sporta bāzu reģistrā.

Sporta bāzes darbība tiek organizēta, priekšroku dodot pasākumiem, kurus rīko atzītās sporta federācijas vai profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādes, un tā ir piemērota pasaules vai Eiropas čempionātu, to posmu, kausu izcīņas un kvalifikācijas sacensību rīkošanai, vērtē IZM. Ieceri par nacionālas sporta bāzes statusa piešķiršanu pludmales centram atbalsta arī Latvijas Volejbola federācija.

"Ruukki" pludmales centra zemes īpašniece ir SIA "Degunradzis", bet pludmales sporta centra īpašniece ir SIA "Brazīlija".

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.