Menu
 

Tiesa noraida "Alfor" lūgumu uz tiesvedības laiku apturēt Ķekavas pašvaldības lēmumu, ar kuru spēļu zālei atcelta iepriekš izsniegtā licence

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Administratīvā rajona tiesa ir noraidījusi azartspēļu rīkotāja SIA "Alfor" pagaidu aizsardzības lūgumu uz tiesvedības laiku apturēt Ķekavas pašvaldības lēmumu, ar kuru spēļu zālei atcelta iepriekš izsniegtā licence Ķekavā, Rīgas ielā 28, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tiesa, izlemjot lūgumu par administratīvā akta darbības apturēšanu uz tiesvedības laiku, ņēma vērā to, vai pārsūdzētā administratīvā akta darbība varētu radīt būtisku kaitējumu vai zaudējumus, kuru novēršana vai atlīdzināšana būtu ievērojami apgrūtināta vai prasītu nesamērīgus resursus, un to, vai pārsūdzētais administratīvais akts ir pirmšķietami prettiesisks. Lai procesa dalībnieks varētu izmantot likumā noteiktās tiesības uz pagaidu aizsardzību, obligāti jākonstatē abu iepriekš minēto kritēriju esamība.

Atbilstoši tiesas secinātajam, lai nodrošinātu privātpersonas, kurai izsniegtā atļauja tiek atcelta, tiesisko aizsardzību, pašvaldības izsniegtā atļauja zaudē spēku pēc pieciem gadiem, skaitot no attiecīgā domes lēmuma spēkā stāšanās dienas. Līdz ar to konkrētajā situācijā nepastāv būtiska tūlītēja kaitējuma vai zaudējumu rašanās draudi, kuru dēļ attiecībā uz pieteicēju būtu nepieciešams piemērot pagaidu aizsardzību. Tādējādi pagaidu aizsardzības lūgums ir noraidāms.

Lai gan, izvērtējot pārsūdzēto lēmumu, tiesa pirmšķietami tajā ietverto pamatojumu atzina par pareizu, pagaidu aizsardzības lūgums tika vērtēts saīsinātā laika posmā, pamatojoties uz tiem pierādījumiem, kurus objektīvi šajā laikā ir iespējams iegūt. Tādējādi pieļaujams, ka tiesas spriedumā iekļautā motivācija var atšķirties no šajā lēmumā norādītās.

Tiesas lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā 14 dienu laikā no tā sastādīšanas dienas.

Lietas izskatīšanas datums pēc būtības vēl nav nozīmēts.

Jau vēstīts, ka Ķekavas novada dome pērn 8.septembrī nolēma turpmāk aizliegt organizēt azartspēles Ķekavas novada administratīvajā teritorijā. Ņemot to vērā, Ķekavas novada dome izvērtēja, vai Ķekavā, Rīgas ielā 28, esošā spēļu zāles turpmāka darbība atbilst iedzīvotāju interesēm.

No domes sēdē klātesošajiem 17 deputātiem 16 balsoja par licences atcelšanu un viens deputāts balsojumā nepiedalījās.

Lēmums par licences atcelšanu stāsies spēkā pēc pieciem gadiem, 2026.gada septembrī.

Lai noskaidrotu novada iedzīvotāju viedokli, vai sabiedrība atbalsta spēļu zāles darbības turpināšanu, no 27.augusta līdz 3.septembrim notika iedzīvotāju aptauja. Kopumā tika saņemta 1361 atbilde. 88,4% aptaujas dalībnieku atbalstīja spēļu zāles slēgšanu, bet 158 jeb 11,6% norādīja, ka minētās spēļu zāles darbība ir saglabājama.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.