Menu
 

ATR atbalstam pērn atjaunoti vietējie un reģionālie autoceļi vairāk nekā 400 km garumā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Latvijas Valsts ceļi Foto - Latvijas Valsts ceļi

Ieguldot Ministru kabineta piešķirtos valsts budžeta līdzekļus administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam, pagājušajā gadā atjaunoti valsts vietējo un reģionālo autoceļu posmi vairāk nekā 400  kilometru garumā, šīs programmas ietvaros daudzviet darbi turpināsies arī šogad, informēja Satiksmes ministrijā.

Administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam piešķirtie līdzekļi ir viens no finansējuma avotiem valsts autoceļu tīkla atjaunošanai un pārbūvei, kopumā šajā programmā plānots sakārtot ceļu posmus ap 900 km garumā.

Starp autoceļu posmiem, kas atjaunoti par finanšu līdzekļiem, kas piešķirti administratīvi teritoriālās reformas īstenošanas atbalstam, ir 14,8 km no valsts reģionālā autoceļa P8 Inciems-Sigulda-Ķegums. Kopumā darbi veikti vairāk nekā 60 autoceļu posmos.

2021.gadā Satiksmes ministrijai piešķīra finansējumu līdz 55 miljoniem eiro, lai nodrošinātu valsts autoceļu attīstību saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, kā arī finansējumu līdz 100 miljoniem eiro valsts autoceļu atjaunošanas projektu īstenošanai kopumā, kur apmēram trešā daļa līdzekļu paredzēta autoceļu attīstībai saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu.

Līdz šī gada sākumam kopumā darbi pabeigti 403 kilometru garumā, ieguldot 68,43 miljonus eiro. Šajā gadā projektu pabeigšanai vēl plānots ieguldīt 11,8 miljonus eiro, kā arī papildus plānots uzsākt jaunus projektus 11,9 miljonu eiro vērtībā. Par šogad plānotajiem autoceļu posmu uzlabojumiem un posmiem, kur darbi plānoti, vēl notiek sarunas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.