Menu
 

Valsts policijas un VUGD vajadzībām iegādāsies zemesgabalu Siguldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - VUGD Foto - VUGD

8.februārī Ministru kabinets atļāva Iekšlietu ministrijai iegādāties zemesgabalu 31 000 eiro vērtībā Miera ielā 3, Siguldā, uz kura atrodas Iekšlietu ministrijas valdījumā esošs būvju īpašums. Nekustamais īpašums nepieciešams ministrijas padotībā esošo iestāžu – Valsts policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) – funkciju īstenošanai, kā arī lai ievērotu zemes un ēkas nedalāmības principu un īstenotu zemes un ēkas kā vienota kopuma pārvaldīšanu.

Kā informē ministrijā, šobrīd Miera ielā 3, Siguldā, atrodas Valsts policijas iecirknis, taču pēc zemes iegādes uz šo adresi plānots pārcelt arī VUGD Siguldas struktūrvienību, kura pašlaik atrodas Depo ielā 1, Siguldā. Šībrīža depo telpas tiek nomātas, tās ir sliktā tehniskā stāvoklī un neatbilst noteiktajām prasībām, apgrūtinot VUGD uzdevumu izpildi. Savukārt telpas Miera ielā būs iespējams pielāgot VUGD prasībām, kā arī papildus tiek plānota operatīvo transportlīdzekļu stāvvietu izbūve.

Izvērtējot aprēķinus par ilgtermiņa zemes nomu, secināts, ka ekonomiski izdevīgāk iegūt minēto zemesgabalu īpašumā, nekā ilgtermiņā maksāt zemes nomu fiziskai personai. Tāpat saskaņā ar Civillikuma 968.pantu ir jāievēro zemes un ēkas nedalāmības princips un jāīsteno zemes un ēkas kā vienota kopuma pārvaldīšana. Turpmāk Nodrošinājuma valsts aģentūra, kas ir ministrijas nekustamo īpašumu pārvaldītāja, par šo īpašumu maksās tikai nekustamā īpašuma nodokli, kura summa gadā būs četras reizes mazāka nekā nomas maksa gadā, norāda ministrijā.

Iekšlietu ministrija paredz valdījumā esošo nekustamo īpašumu struktūras optimizāciju, izvietojot vairākas ministrijas padotībā esošās iestādes vienuviet, tādējādi samazinot kopējo ministrijas valdījumā un nomā esošo nekustamo īpašumu skaitu. Uz minēto nepieciešamību ir norādījuši arī eksperti Strukturālo reformu atbalsta programmas ietvaros. Šādi infrastruktūras risinājumi jau tiek īstenoti citās Latvijas vietās, piemēram, Skrundā, skaidro ministrijas pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.