Menu
 

Foto: Ādažos svinīgi atklāts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Ādažu novada pašvaldība Foto - Ādažu novada pašvaldība

Ceturtdien Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) sadarbībā ar Ādažu novada pašvaldību svinīgi atklāja jaunu struktūrvienību – ugunsdzēsības depo Ādažos.

Kā informēja novada pašvaldībā, jaunās Ādažu daļas depo darbības uzsākšanai VUGD nodrošinās ugunsdzēsības autocisternu, un uz izsaukumiem katru dežūru būs gatavi operatīvi izbraukt trīs ugunsdzēsēji glābēji. Glābēju rīcībā būs gan aprīkojums ugunsgrēku dzēšanai – stobri, šļūtenes, ekipējums darbam elpošanai nepiemērotā vidē, gan aprīkojums glābšanas darbiem – motorzāģis un hidraulika. Vēl pirms svinīgās atvēršanas brigādei 11. februārī jau bija pirmais izsaukums – dega ēkas skurstenis, kas tika savlaicīgi nodzēsts.

Iepriekš jau vēstīts, ka 2022.–2023. gadā bija plānots uzsākt VUGD depo ēkas izbūvi Ādažu novada Kadagā, bet tas nozīmētu vēl vienu nedrošu un trauksmainu gadu Ādažu iedzīvotājiem. Tādēļ, lai pēc iespējas ātrāk nodrošinātu ugunsdzēsības pakalpojumu pieejamību novadā, dome lēma par vairāk nekā 75 tūkstošu eiro ieguldīšanu telpu pārbūvē Pirmajā ielā 42, Ādažos, pagaidu depo izveidei.

Domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks ir gandarīts, ka ilgušās pārrunas vairāku gadu garumā un aktīvais darbs ar Iekšlietu un Aizsardzības ministrijām ir devis rezultātu “Šis Ādažu novadam un tuvākās apkaimes iedzīvotājiem ir nozīmīgs brīdis. Ugunsgrēka, plūdu un vēja postījumu gadījumos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sasniedzamība un ierašanās laiks būtiski paātrināsies, un ādažnieki varēs justies drošāk,” pauž domes priekšsēdētājs.

Pašvaldībā norāda, ka Ādažu novada iedzīvotāji nelaimes brīdī varēs saņemt palīdzību ātrāk, jo līdz šim ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā no Rīgas un Saulkrastiem, kas bieži līdz ierašanās brīdim aizņēma ap 20–25 minūtēm. 2021.gadā Ādažu novadā tika reģistrēti 65 ugunsgrēki un 73 glābšanas darbi.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.