Menu
 

Jūrmalā no 1.aprīļa siltumenerģijas tarifs pieaugs par 10,5%

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

1.aprīlī spēkā stāsies jauns SIA "Jūrmalas siltums" siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to Jūrmalā siltumenerģijas tarifs būs par 10,5% lielāks jeb 77,34 EUR/MWh, salīdzinot ar šobrīd piemēroto. Mājsaimniecību lietotājiem aprīlī turpinās piemērot valsts noteikto maksimālo siltumenerģijas tarifa līmeni – 68,00 EUR/MWh.

SIA "Jūrmalas siltums" no 1.februāra piemēro siltumenerģijas tarifu 69,97 EUR/MWh.

Uzņēmuma siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes un šķeldas izmaksas. Kā norāda SPRK, tarifa pieaugumu no 1.aprīļa ietekmējis šķeldas cenas palielinājums. Apstiprinātajā tarifā no saražotā siltumenerģijas daudzuma, izmantojot šķeldu, plānots saražot 44%, savukārt izmantojot dabasgāzi – 56%.

SPRK vērš uzmanību, ka siltumenerģijas izmaksu mazināšanai valsts sniedz atbalstu mājsaimniecībām tajās pašvaldībās, kur vērojams ekstremāls cenu pieaugums, t.i. kurās siltumenerģijas tarifs centralizētajā siltumapgādē ir virs 68,00 EUR/MWh. Ņemot vērā minēto, Jūrmalas centralizētās apkures mājsaimniecību lietotāji tarifa izmaiņas aprīlī nejutīs.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA "Jūrmalas siltums" iesniedza SPRK 25.februārī. Komisija, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.