Menu
 

Olaines novadā noteikts vecāku līdzmaksājums skolēnu pusdienām

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Olaines novadā no 1.februāra jau ir noteikts vecāku līdzmaksājums skolēnu pusdienām, tas tiks turpināts arī nākamajā mācību gadā, informēja Olaines novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Kristīne Matuzone.

Ēdināšanas izmaksas tika palielinātas jau no 1.februāra, un ierastā ēdināšanas izmaksu cena palielinājās no 1,42  eiro uz 1,57 eiro.

Matuzone skaidro, ka Olaines vidusskolās nav noteiktas brīvpusdienas visām klasēm. Tās ir tikai 1.-4.klases un trūcīgo, maznodrošināto un daudzbērnu ģimeņu bērniem.

No 2022.gada 1.serptembra Olaines 1.vidusskolas un Olaines 2.vidusskolas 5.-12.klašu izglītojamiem ēdināšana maksa noteikta 1,57 eiro dienā par vienu ēdienreizi, tai skaitā izglītojamā vecāka maksa dienā 0,7 eiro.

Pirmsskolas vecuma izglītojamiem par trīsreizēju ēdināšanas pakalpojumu noteikta maksa 2,95 eiro dienā, tai skaitā izglītojamā vecāka maksa 1,75 eiro dienā.

Jau ziņots, ka no šā gada 1.septembra Rīgā daļai vecāku par bērna pusdienām izglītības iestādē var nākties piemaksāt 1-2 eiro dienā, kamēr daļai bērnu tiktu saglabātas brīvpusdienas, šodien preses brīfingā paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Lai pārtikas cenu un citu saistīto izmaksu straujā pieauguma apstākļos nodrošinātu prasībām atbilstoša ēdināšanas pakalpojuma nepārtrauktību Rīgas izglītības iestādēs, Rīgas pašvaldība no 1.septembra palielinās maksu par ēdināšanu galvaspilsētas izglītības iestādēs no 1,42 eiro līdz 2 eiro dienā skolās, kā arī no 2,77 eiro līdz 4 eiro dienā pirmsskolas izglītības iestādēs.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), runājot gan par situāciju Rīgā, gan arī citās pašvaldībās, norādīja, ka cenu pieauguma dēļ nodrošināt pusdienas šobrīd kļūst aizvien grūtāk. Tomēr šī ir iespēja izvēlēties ceļu ar pēc iespējas mērķētu atbalstu. Kariņa ieskatā, prātīgākais būtu pārveidot šo sistēmu tā, lai bezmaksas pusdienas būtu pieejamas mazāk nodrošinātiem skolēniem.

"Tas būtu mans ieteikums pašvaldībām. Tad naudas pietiktu tiešām tiem, kuriem tā ir nepieciešama," sacīja premjers.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.