Menu
 

Carnikavā un Ķekavā uzlabos gājēju un velosipēdistu infrastruktūru

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - google.com/maps Foto - google.com/maps

Autoceļa Rīga-Carnikava-Ādaži (P1) posmā Carnikavas centrā, Rīgas ielā, starp Smilšu un Jūras ielu, tiks labiekārtota esošā neregulējamā gājēju pāreja, kas nav apgaismota, turklāt iedzīvotāji mēdz šķērsot autoceļu P1 (Rīgas ielu) tam neparedzētās vietās, pakļaujot riskam sevi un citus satiksmes dalībniekus.

Kā informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) Komunikācijas daļā, pārbūves ietvaros tiks ierīkots apgaismojums, uz brauktuves ieklās jaunu gājēju pārejas horizontālo apzīmējumu, pieejās gājēju pārejai un uz ietves ieklās betona bruģa segumu. Savukārt P1 posmā pie autostāvvietas, no Smilšu ielas līdz Jūras ielai, gar ietvi uzstādīs barjeru.

Netālu no šīs vietas Rīgas ielai (P1) ir līkums, tajā pāreja netiks ierīkota, jo saskaņā ar valsts standarta LVS 190-10 “Gājēju pāreju projektēšanas noteikumi" prasībām vietās, kur galvenais ceļš maina virzienu, gājēju pāreju ierīkot nedrīkst, norāda LVC.

Satiksmi darbu veikšanas laikā organizēs ar ceļazīmēm un vadstatņiem, īslaicīgi iespējama satiksmes organizācija pa vienu joslu ar satiksmes regulētāja palīdzību, ātruma ierobežojums 30 km/h. Gājēju pārvietošanās būvdarbu laikā būs organizēta gar Rīgas ielu Carnikavas parka pusē, Rīgas ielas (P1) šķērsošanai pie krustojuma ar Atpūtas ielu tiks ierīkota pagaidu gājēju pāreja.

Būvdarbus veiks AS “A.C.B.” par līgumcenu 75 000 eiro (ar PVN), ko finansē no valsts budžeta līdzekļiem. Darbus plānots pabeigt vasarā.

Savukārt uz Bauskas šosejas (A7) Ķekavā, pie krustojuma ar Ziemeļu ielu, sāk būvēt apgaismotu, ar luksoforu regulējamu gājēju pāreju. Pāreja atradīsies posmā starp abām autobusa pieturvietām “Vadoņi”, no kurām līdz gājēju pārejai izbūvēs ietvi ar asfaltbetona segumu, kā arī Ābeļu ielas pusē ietvei ierīkos apgaismojumu.

Lai palielinātu drošību uz pārejas, abos virzienos 110 m pirms tās tiks uzstādīti speciāli mirgojoši luksofori, kas ar gaisma signālu papildus brīdinās autovadītājus par gājēju pāreju.

Satiksmi darbu vietā organizē ar ceļazīmēm un vadstatņiem, platuma ierobežojums 3 m, braukšanas ātrums būvdarbu vietā – 50 km/h. Būvdarbus veic AS “A.C.B.” par līgumcenu 95 913 eiro (ar PVN), ko finansē no valsts budžeta līdzekļiem. Darbus plānots pabeigt līdz jūnija beigām, vēsta LVC.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.