Menu
 

Jūrmalā no 1.maija siltumenerģijas tarifs pieaugs par 5,6%

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

1.maijā spēkā stāsies jauns SIA “Jūrmalas siltums” siltumenerģijas tarifs, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Līdz ar to Jūrmalā siltumenerģijas tarifs būs par 5,6% lielāks  – 81,64 EUR/MWh –, salīdzinot ar šobrīd piemēroto.

Kā informē SPRK pārstāvji, SIA “Jūrmalas siltums” no šā gada 1.februāra piemēroja siltumenerģijas tarifu 69,97 EUR/MWh, bet no 1.aprīļa tarifs palielinājās par 10,5%, sasniedzot 77,34 EUR/MWh. Mājsaimniecību lietotājiem līdz šā gada 30.aprīlim vēl tiek piemērots valsts noteiktais maksimālais siltumenerģijas līmenis – 68,00 EUR/MWh.

Uzņēmuma siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu veidojošajās izmaksās ir iekļautas dabasgāzes un šķeldas izmaksas. Tarifa izmaiņas no 1.maija saistītas ar kurināmā (šķelda) cenas pieaugumu. Apstiprinātajā tarifā no saražotā siltumenerģijas daudzuma, izmantojot šķeldu, plānots saražot 44%, savukārt izmantojot dabasgāzi – 56%.

Noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu SIA “Jūrmalas siltums” iesniedza SPRK šā gada 28.martā. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktie (piedāvātie) tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Ņemot vērā, ka līdz ar šā gada 1.maiju beidzas valsts noteiktais atbalsts siltumapgādes maksājumiem mājsaimniecībām, SPRK aicina iedzīvotājus rūpīgi izvērtēt sev piemērotāko risinājumu pakalpojuma saņemšanai. SPRK atgādina, ka lietotājiem ir iespēja atteikties no pakalpojumiem, piemēram, siltumapgādes vai karstā ūdens nodrošināšanas arī īstermiņā. Proti, sadarbībā ar apsaimniekotāju māju iedzīvotājiem ir iespēja koriģēt pakalpojuma patēriņu, tādējādi par pakalpojumu maksājot kopumā mazāk.

Nepieciešamības gadījumā finansiālu atbalstu siltumapgādes pakalpojuma izmaksu segšanai maznodrošinātās un trūcīgās personas var saņemt, vēršoties pašvaldības sociālajā dienestā. Iedzīvotāji var vērsties arī pie pakalpojuma sniedzēja (privātmāju un daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, kuri izmanto tiešos norēķinus) vai apsaimniekotāja (daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji, kuri neizmanto tiešos norēķinus), lūdzot iespēju izmantot izlīdzinātos maksājumus. Piedāvāt izlīdzinātu/speciālu atmaksas grafiku nav komersantu pienākums, taču daļa šādu iespēju saviem lietotājiem piedāvā, norāda SPRK.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.