Menu
 

Noslēgušies Līduma karjera labiekārtošanas darbi – izveidota jauna atpūtas vieta Olaines novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Noslēgušies Līduma karjera labiekārtošanas darbi – izveidota jauna atpūtas vieta Olaines novadā Foto: Olaines novada pašvaldība

Ir noslēgušies Līduma karjera labiekārtošanas darbi, kuri tika veikti projekta “Dabas takas izveide apkārt Līduma karjeram” ietvaros, līdz ar to Pierīgā ir izveidota jauna atpūtas vieta aktīva dzīvesveida piekritējiem un ģimenēm ar bērniem. Līduma karjers atrodas Uzvaras Līdumā, Olaines novadā, netālu no Olaines pilsētas – starp Rīgu un Jelgavu.

Projekta ietvaros apkārt Līduma karjeram izveidota gan dabas taka ar grants segumu, gan koka laipa uz pāļiem virs ūdens, uzstādītas pontonu laipas, septiņi piknika galdi, trīs grili, trīs sauļošanās krēsli, astoņi soliņi, pludmales volejbola tīkls un futbola vārti. Peldētāju drošībai izvietotas 10 drošības bojas, informē Olaines novada pašvaldības pārstāvji.Projekta “Dabas takas izveide apkārt Līduma karjeram” kopējās izmaksas ir 90 237,06 eiro, no kurām 45 237,06 eiro ir pašvaldības līdzfinansējums. Projektu realizēja Olaines novada pašvaldība ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu.Olaines novada pašvaldība, paplašinādama iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanas iespējas, iekļaujot atpūtu pie ūdens, arī iepriekšējos gados ir strādājusi pie tā, lai padarītu šo vietu pievilcīgāku atpūtniekiem. Līduma karjera teritorijas labiekārtošana notika pakāpeniski – uzstādīts rotaļu laukums, vingrošanas stieņi un bērnu basketbola grozs, pārģērbšanās kabīnes, pontoni ar soliņu un slidkalniņu, atkritumu konteineri, pārvietojamās tualetes, nodalīta teritorija, kurā nedrīkst iebraukt ar automašīnām, tajā vietā izveidota pludmales zona. Kopš 2013. gada uz Līduma karjeru ir ērti nokļūt ne tikai ar personīgo transportlīdzekli, bet arī ar velosipēdiem, skrejriteņiem, skrituļslidām un kājām pa izbūvēto veloceliņu, kas savieno Līduma karjeru un Olaines pilsētu un ļauj izbaudīt dabu, jo veloceliņš iet caur mežu.Pašvaldība aicina visus interesentus 30. septembrī plkst. 11.00 uz svinīgo Līduma karjera dabas takas atklāšanu un SUP sacensībām ar džokerapli. Būs iespēja arī izmēģināt SUP airēšanu tiem, kuri nekad to nav darījuši, piedalīties SUP fitnesa nodarbībā, kā arī Tautas klases un Sporta klases SUP sacensībās. Tiem, kuri piedalīsies aktivitātēs uz ūdens, būs iespēja sasildīties mobilajā pirtī.

Ņemot vērā, ka labiekārtošanas darbu ietvaros ir izvietoti piknika galdi ar soliem un ierīkotas ugunskura vietas, tiek piedāvāts apmeklēt uztura meistarklasi “Piknikot veselīgi”. Šeit būs iespējams arī sasildīties, apēdot uz uguns vārītu zupu un iedzerot tēju, vēsta pašvaldībā.Projekts “Dabas takas izveide apkārt Līduma karjeram” īstenots ar mērķi izveidot dabas taku ar aktīvās atpūtas un rekreācijas iespējām. Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības “Pierīgas partnerība” sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015.–2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 4. kārtā. Projekts realizēts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam pasākumā “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu un Olaines novada pašvaldības līdzfinansējumu. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.