Menu
 

Šogad atputekļošanu plāno veikt valsts autoceļiem ar grants segumu 450 km garumā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs, infografika - Latvijas Valsts ceļi Foto - arhīvs, infografika - Latvijas Valsts ceļi

Ar katru gadu palielinās atputekļoto kilometru skaits valsts ceļu tīklā. Šajā vasaras sezonā plānots atputekļot 451,01 km valsts autoceļu ar grants segumu, vēsta VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Šogad aprīlī un maijā atputekļošana ar kalcija hlorīdu (CaCl₂) veikta jau 241 km valsts autoceļu ar grants segumu, izlietojot 310 050 eiro. Tā kā pavasaris ir salīdzinoši sauss, pieprasījums pēc atputekļošanas bija jau martā.

Grants segumu atputekļošana veicama posmos ar pastāvīgu satiksmes intensitāti apdzīvotu vietu, māju, skolu un sabiedriski nozīmīgu vietu tuvumā. Uz valsts autoceļiem visplašāk lietotais atputekļošanas reaģents  ir  kalcija hlorīda šķīdums vai pārslas.  Grants segumam pirms atputekļošanas ir jābūt līdzenam, bez bedrēm un citiem  defektiem.

Ja nepieciešams, jāparedz  grants seguma planēšana vai profilēšana, ieteicams to veikt tieši pirms atputekļošanas reaģenta iestrādes. Ja mitrums grants segumā ir nepietiekams, tad pirms CaCl₂ pārslu kaisīšanas ceļš tiek arī mitrināts, skaidro LVC.

Atputekļošanas biežums atkarīgs no:
- satiksmes intensitātes
- laikapstākļiem (nokrišņiem)
- ceļu uzturēšanas darbiem (piemēram, pēc greiderēšanas atputekļošanas efekts nesaglabājas).

Šo iemeslu dēļ, atputekļošanu var  nākties veikt atkārtoti. Piemēram, 2021. gadā atputekļošanu plānoja uz 438 km autoceļu, bet, tā kā daudzviet bija nepieciešamība atputekļot atkārtoti, faktiskais apjoms sasniedza 691 km.

Atputekļošanai paredzēto posmu sarakstu veido, vadoties pēc vienotiem kritērijiem, kas apkopoti LVC izstrādātajās "Vadlīnijās autoceļu ar nesaistīta materiāla segumu atputekļošanai".

Kā vēsta LVC, Latvijas valsts ceļu tīklā ir 20 041 km ceļu, no vairāk nekā puse jeb 10 680 km ir ar grants segumu. Lielākoties tie ir vietējās nozīmes ceļi ar nelielu satiksmes intensitāti.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.