Menu
 

Demontēs trīs padomju režīmu slavinošus piemiņas akmeņus Siguldas novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.sigulda.lv Foto - www.sigulda.lv

Siguldas novada teritorijā apzinātas 12 padomju laika apbedījumu vietas un trīs piemiņas akmeņi, konstatējot, ka trīs būtu jādemontē, jo tiem nav vietas neatkarīgas un brīvas Latvijas teritorijā, tostarp Siguldas novadā, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Pašvaldība plāno noņemt Panfilova divīzijai par godu novietotu pieminekli Kniediņu pusē Mālpilī, kur bija notikušas kaujas un apbedīti kritušie padomju karavīri, kuri tagad pārapbedīti Mālpils kapos, pieminekli Siguldā pie Peldu ielas, kas uzstādīts vietā, kur 1927.gada augustā notika nelegāla Latvijas Komunistiskās Jaunatnes savienības Vislatvijas konference, kā arī piemiņas akmeni Stacijas un Gāles ielas krustojumā Siguldā, kurš tur novietots, piemienot 1944.gadā Vācijas karaspēka izveidotu nometni, kurā gūstā tika turēti padomju karaspēka gūstekņi.

Lai minētās piemiņas plāksnes varētu demontēt, nepieciešams Siguldas novada pašvaldības domes deputātu lēmums, kuru plānots pieņemts kārtējā domes sēdē. Pēc tam tiks uzsākti nepieciešamie izvešanas darbi. Demontētos akmeņus plānots nodot vēstures liecību saglabāšanai Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājumā, norāda pašvaldībā.

Papildus tam pašvaldība apzina arī ielu un vietu nosaukumus, vai tie nenes padomju laiku slavinošus nosaukumus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.