Menu
 

Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības projekts atzīts par Eiropas gada PPP darījumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Pagājušajā nedēļā Lisabonā Ķekavas apvedceļa publiskās un privātās partnerības (PPP) projekts saņēma starptautiskās vadošās projektu, infrastruktūras un enerģētikas finansēšanas pētniecības organizācijas “Proximo Infra” godalgu kā gada PPP darījums Eiropā, informē VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) pārstāvji. Balvu saņēma projekta publiskā partnera pārstāvis LVC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis un privātā partnera pārstāvji – TIIC partneris Hugo Espinheira de Amador Silveira, AS “Kekava ABT” valdes locekļi Armands Sviķis no AS “A.C.B.” un Mārtiņš Pļaviņš no CBF SIA “Binders”, kā arī AS “Kekava ABT” ģenerāldirektors Juris Frīdmanis.

“Gada projekta godalga noteikti ir liels gandarījums, īpaši ņemot vērā to, cik daudz darba ieguldīts septiņu gadu laikā, kamēr projekts nonāca līdz līguma parakstīšanai. Esam PPP pionieri Baltijā. Taču lielākais gandarījums gan LVC kā projekta virzītājam un realizētājam, gan visai Latvijas sabiedrībai noteikti būs nākamā gada beigās, kad jaunā Ķekavas apvedceļa trase tiks atvērta satiksmei,” norāda M.Lazdovskis.

“Mūsu PPP projekta galvenā priekšrocība ir iespēja apvienot dažādu pušu unikālas spējas un kompetences - gan projektu vadībā, gan finanšu piesaistē un būvniecībā, lai panāktu pasūtītājam un Latvijas sabiedrībai labāko rezultātu. Prieks, ka Latvijas pirmais liela mēroga PPP projekts ir izpelnījies starptautisku atzinību, kas norāda uz visu iesaistīto pušu efektīvo sadarbību un profesionalitāti. Ceram, ka Ķekavas apvedceļa projekts kalpos kā praktisks piemērs turpmāko PPP projektu īstenošanai Latvijā,” saka J.Frīdmanis.

“Proximo Infra” ir finanšu informācijas uzņēmuma “Exile Group” biedrs un tirdzniecības un eksporta finansēšanas izdevuma “TXF” saistītais uzņēmums, kas dibināts 2019.gadā. To izveidojusi pieredzējušu žurnālistu, izdevēju un producentu grupa, kas aktīvi darbojas finanšu informācijas jomā. Uzvarējušos darījumus “Proximo Infra” redakcijas komanda izvēlas, pamatojoties uz savām tirgus zināšanām un konsultācijām ar attiecīgajām nozarēm. Konkursa žūrija nominācijas izvēlējās starp visiem 32 lielākajiem transporta un sociālās infrastruktūras PPP darījumiem, kas tika noslēgti Eiropā 2021.gadā, vēsta LVC.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.