Menu
 

Carnikavā dabas parkā "Piejūra" izstrādā veselības maršrutu sportisko apmeklētāju vajadzībām

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustratīvs attēls. Ilustratīvs attēls. Foto: pixabay.com

Pēdējos mēnešos dabas parkā “Piejūra” paralēli tiek īstenoti divi lieli projekti – “Atpūtas taka dabas parkā “Piejūra” Carnikavā, Carnikavas novadā” jeb tā saucamās Carnikavas promenādes uz jūru būvniecība un "Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra” “Coastal Habitat Conservationin Nature Park “Piejūra”” jeb “LIFE CoHaBit”, tostarp tiks izveidots arī veselības maršruts.

Projektu mērķis ir antropogēnās slodzes mazināšana un Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo piekrastes biotopu un sugu atjaunošana dabas parka “Piejūra” “Natura 2000” teritorijā, informē projekta “LIFE CoHaBit” vadītāja Gundega Ulme.

Projekta “LIFE CoHaBit” laikā vairākās vietās dabas parkā tiks veikti praktiski piekrastes biotopu un sugu aizsardzības un apsaimniekošanas pasākumi: tiks ierobežota invazīvo svešzemju sugu izplatība, atjaunoti kāpu biotopi, kā arī meklēti risinājumi apmeklētāju plūsmas virzīšanai caur aizsargājamo biotopu platībām. Projektā lielu uzmanību pievērsīs arī sabiedrības informēšanai un iesaistīšanai dabas vērtību atpazīšanā un popularizēšanā.

Paredzams, ka apmeklētāju plūsma dabas parkā ar katru gadu pieaugs, līdz ar to promenāde ir viens no rīkiem kā virzīt parka apmeklētāju un atpūtnieku plūsmu caur parku uz jūru. Tāpat, domājot par novada aktīvajiem iedzīvotājiem, atpūtas takas ietvaros tiks īstenota sen apzināta vajadzība – sadarbībā ar Veselības ministrijas Slimību profilakses un kontroles centru sportisko apmeklētāju vajadzībām tiks izveidots veselības maršruts, kas nodrošinās iespēju iesaistīties dažāda vecuma iedzīvotājiem kopā ar saviem tuviniekiem un līdzcilvēkiem, lai aktīvi pavadītu brīvo laiku un ieviestu vairāk kustību ikdienā. Maršruts tiks pielāgots esošajai atpūtas takai, tajā būs iekļauti speciālista sagatavoti vingrošanas vai uzdevumu veikšanas punkti atpūtas vietās un norādītas maršruta sākuma un finiša vietas, vēsta G. Ulme.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.