Menu
 

Pirmajos Ādažu pilsētas svētkos varēs aplūkot militāro tehniku un ekipējumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - SG Ēriks Kukutis Foto - SG Ēriks Kukutis

2.jūlijā pirmo Ādažu pilsētas svētku laikā Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde kopā ar NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu Latvijā piedalīsies militāras tehnikas un ekipējuma izstādē, informē brigādes pārstāvji.

Pilsētas iedzīvotājiem un pasākuma apmeklētājiem laika posmā no plkst.11.00 līdz 17.00 pie vecās Ādažu domes ēkas Gaujas ielā 16 būs iespēja aplūkot dažādus kājnieku atbalsta ieročus un militāro tehniku.

Jau ziņots, ka 2016.gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija, atgādina brigādes pārstāvji.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1700 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.