Menu
 

Jūrmalā ūdens temperatūra vietām pazeminājusies līdz 12 grādiem

  • Autors:  LETA
Foto - www.jurmala.lv Foto - www.jurmala.lv

Vējam ilgstoši pūšot no sauszemes, ūdens temperatūra sestdien plkst.9 Bulduros un Majoros bija pazeminājusies līdz +12 grādiem, liecina Jūrmalas Tūrisma informācijas centra sniegtā informācija. Ūdens temperatūra Kauguros tobrīd bija +15 grādi.

Aiz aukstās atmosfēras frontes svētdien gaidāms ziemeļrietumu vējš, tādēļ gaiss būs vēsāks, bet jūras ūdens temperatūra Jūrmalā un Rīgā, visticamāk, ievērojami paaugstināsies, prognozē sinoptiķi.

Sauszemes vēja ietekmē piekrastē nereti vērojams apvelings - siltais ūdens virsējais slānis tiek aizpūsts prom no krasta un tā vietā paceļas auksts ūdens no lielāka dziļuma. Siltākais ūdens pludmalēs ir saulainās pēcpusdienās un vakaros, kad vējš pūš no jūras vai arī valda bezvējš.

Apvelings visbiežāk vērojams pavasarī un vasaras pirmajā pusē, kad iesilis tikai ūdens virsējais slānis. Vasaras beigās un rudenī apvelings iespējams tikai tad, ja vējš ilgstoši un spēcīgi pūš no sauszemes.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Rīgas līča lielākajā daļā ūdens virsmas temperatūra ir +20..+24 grādi, aukstāks ūdens ir galvenokārt tikai līča dienvidu un rietumu piekrastē. Jūrā pie Kurzemes rietumkrasta, tai skaitā Liepājā un Ventspilī, ūdens temperatūra pārsvarā svārstās ap +20 grādiem.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.