Menu
 

Ar valsts atbalstu radīs papildu vietas pašvaldību bērnudārzos, tostarp Ropažu un Olaines novadā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

5.jūlijā Ministru kabinets (MK) atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzīto sarakstu ar pašvaldību investīciju projektiem jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai, kuriem piešķirams valsts budžeta aizdevums. To saņems seši investīciju projekti par kopējo summu 11,52 milj. eiro.  

Kā informē VARAM pārstāvji, atbilstoši 2021.gada 14.decembrī MK lemtajam pašvaldības līdz 2022.gada 1.jūnijam iesniedza VARAM investīciju projektu pieteikumus jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošo pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai. VARAM ir izvērtējusi iesniegtos investīciju projektus un valdībai uz apstiprināšanu virzīja sešus investīciju projektus, kuriem kopumā no valsts budžeta nepieciešams aizdevums 11 522 000 eiro.  

Divu projektu realizēšanai aizdevumu saņems Ogres novada pašvaldība – jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecībai Lielvārdē un Kaibalas skolas pārbūvei Lielvārdē par pirmsskolas izglītības iestādi. Ropažu novada pašvaldībai piešķirs aizdevumu korpusa atjaunošanai bērnudārza izvietošanai Upeslejās, Skolas ielā 12, Stopiņu pagastā, kā arī pirmsskolas izglītības iestādes jaunbūvei Peldu ielā 2A, Ulbrokā. Olaines novada pašvaldība aizdevumu saņems telpu vienkāršotai atjaunošanai jaunas pirmsskolas izglītības iestādes izveidei Veselības ielā 7 (2.kārtas realizēšanai). Savukārt Liepājas valstspilsētas pašvaldībai piešķirs aizdevumu pirmsskolas izglītības iestādes ēkas būvniecībai Liedaga ielā 6, vēsta VARAM. Aizdevumi tiks izsniegti trīs gadu laikā: 2022.gadā – 2 842 764,04 eiro; 2023.gadā – 7 839 235,96 eiro; 2024.gadā – 840 000 eiro.   

"Salīdzinot ar 2020.gada 1.oktobra datiem, kad pašvaldībām kļuva pieejami šāda veida aizdevumi, reālā rinda uz pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēm ir samazinājusies par 22%. Tas apliecina, ka valsts budžeta aizdevumi jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai esošu pirmsskolas izglītības iestāžu paplašināšanai ir efektīvs risinājums, lai uzlabotu pirmsskolas izglītības pieejamību pašvaldībās," valdību uzrunāja ministrs Artūrs Toms Plešs.  

2020.gadā un 2021.gadā kopumā tika atbalstīta valsts budžeta aizdevumu piešķiršana 23 investīciju projektu īstenošanai 39 643 322,22 eiro apmērā. No šiem projektiem 18 investīciju projekti (pieci projekti Rīgas valstspilsētā, divi projekti Valmieras novadā, pa vienam projektam Jūrmalas, Jelgavas, Liepājas, Ventspils valstspilsētā, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Salaspils, Ropažu, Siguldas un Tukuma novadā) ir jau īstenoti vai vēl turpinās to īstenošana, un tiem kopējais valsts budžeta aizdevumu apmērs ir 25 259 322,22 eiro. Minēto 18 investīciju projektu īstenošanas rezultātā tiks radītas 2463 jaunas vietas pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs. Savukārt 2022.gadā vienam Ropažu novada pašvaldības investīciju projektam jau tika piešķirts aizdevums par 1 067 400 eiro, kā rezultātā līdz š.g. 1.septembrim tiks radītas 80 jaunas vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, norāda VARAM.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.