Menu
 

Jūrmalā gaidāmi jauni ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi; SPRK aicina paust viedokli

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir saņēmusi un izvērtē SIA “Jūrmalas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu projektu. Jaunie tarifi Jūrmalas pilsētā varētu stāties spēkā šā gada rudenī, informē SPRK pārstāvji.

SIA “Jūrmalas ūdens” apstiprināšanai SPRK iesniegusi ūdensapgādes pakalpojumu tarifu 1,15 EUR/m3 un kanalizācijas pakalpojumu tarifu – 2,03 EUR/m3. Salīdzinot ar SPRK 2020.gadā apstiprinātajiem, spēkā esošajiem tarifiem, ūdensapgādes pakalpojumu tarifu plānots palielināt par 0,20 eiro, bet kanalizācijas – par 0,16 eiro. Tarifi norādīti bez pievienotās vērtības nodokļa. Tarifu pārskatīšana saistīta ar SIA “Jūrmalas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas izmaksu izmaiņām, norāda SPRK.

Visbūtiskākais pieaugums ir elektroenerģijas izmaksām, ko pamatā ietekmējis elektroenerģijas iepirkuma cenu kāpums, kā arī izmaksām par notekūdeņu nodošanu SIA “Rīgas ūdens”. Ņemot vērā veikto ūdensapgādes un kanalizācijas inženiertīklu paplašināšanu, kā arī minimālā un vidējā algu līmeņa un cenu pieaugumu valstī, palielinājušās arī uzņēmuma personāla, pamatlīdzekļu uzturēšanas un remontdarbu izmaksas. Kopš spēkā esošo tarifu apstiprināšanas SIA “Jūrmalas ūdens” ir pabeigusi daļu no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstība, IV kārta” ietvaros plānotajiem ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu paplašināšanas darbiem, vēl daļu projekta plānots nodot ekspluatācijā tuvākajā laikā.

SPRK aicina lietotājus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu un sniegt konstruktīvus priekšlikumus un ieteikumus SPRK (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 67097200) vai SIA “Jūrmalas ūdens” (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Ar tarifu projekta kopsavilkumu iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē, kā arī pārskatāmākā veidā – SPRK interaktīvajā infografikā.

Kopējais tarifu projekta izvērtēšanas un lēmuma pieņemšanas laiks ir līdz 120 dienām. Ja izvērtēšanas gaitā ir nepieciešams saņemt no komersanta papildu informāciju par tarifu projektu, SPRK lūdz to iesniegt. Brīdī, kad informācija ir pieprasīta, tarifu projekta izskatīšanas laiks tiek apturēts, bet atsākas, kad komersants informāciju ir iesniedzis SPRK, skaidro komisijā.

Izvērtēšanas laikā SPRK pārbauda izmaksas, kas iekļautas tarifu projektā, un pārliecinās, lai ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi ir tehnoloģiski un ekonomiski pamatoti. Līdz ar to komersanta aprēķinātais un iesniegtais tarifu projekts SPRK izvērtēšanas laikā var mainīties.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.