Menu
 

Noskaidroti atpazīstamības zīmes "Viedais ciems 2022" ieguvēji, starp tiem arī Lēdurga un Mežinieki

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēls - publicitātes Attēls - publicitātes

Noslēgusies iniciatīva atpazīstamības zīme "Viedais ciems 2022", kuras laikā visā Latvijā tika meklētas un noskaidrotas viedas un stipras kopienas, kas veido un attīsta savas teritorijas, aktīvi iesaista vietējos iedzīvotājus, attīstot jaunas pieejas un risinājumus esošo izaicinājumu risināšanai. Kopskaitā tika saņemts 21 pieteikums no dažādiem Latvijas novadiem, informē biedrībā "Latvijas Lauku forums".

Šī gada 29.jūnijā Saldus novada Jaunlutriņos Latvijas viedo ciemu un lauku kopienu forumā "Kopienu persilāde 2022" apbalvošanas ceremonijā tika paziņoti seši atpazīstamības zīmes "Viedais ciems 2022" ieguvēji - Ancenes ciems Jēkabpils novadā, Bernāti Dienvidkurzemes novadā, Krapes muiža Ogres novadā, Lēdurgas ciems Siguldas novadā, Mežinieku apkaimes kopiena Ķekavas novadā un Upītes ciems Balvu novadā. Katrs no ciemiem demonstrēja savu viedumu un unikalitāti, kas apliecināja tā atbilstību viedā ciema statusam.

Siguldas novada Lēdurgas kopiena ir ar augstu pašorganizēšanās spēju, kas ļauj iesaistīt plašas iedzīvotāju grupas, īstenot daudzveidīgas aktivitātēm, piesaistīt finansējumu un izmantot tehnoloģijas kopienas darbā. Ir izveidots spēcīgs savstarpējās sadarbības tīkls. Savukārt Ķekavas novada Mežinieku apkaimes kopiena ir ar plašu un stratēģisku kopienas attīstības redzējumu, veido vietas identitāti un īsteno daudzveidīgas kopienu saliedējošas un teritoriju attīstošas aktivitātes, stāsta "Latvijas Lauku foruma" pārstāvji.

Vēl seši ciemi - Doles sala, Jaunolaine, Ērberģe, Līču-Moskvino ciems, kā arī Medemciems un Vārme - apliecināja spēcīgu pieteikumu un pirmos panākumus viedā ciema veidošanā un ieguva atzinību "Ceļā uz viedo ciemu". Tāpat žūrijas locekļi pozitīvi vērtēja aktivitātes savas vietas attīstības sekmēšanai, ko īstenojuši pārējie atpazīstamības zīmes kandidāti - Garkalne, "Hand Made Latgola", Iģene, Kubuli, Pelēči, Tīreļi, Trapene, Zalves un ZPS.

Kopienu pieteikumus vērtēja 14 ekspertu žūrija, kuru sastāvā strādāja Valsts prezidenta padomniece, Zemkopības ministrijas un Labklājības ministrijas parlamentārie sekretāri, digitalizācijas, dizaina domāšanas, vides ilgtspējas, līdzdalības, mārketinga un citu jomu eksperti, kā arī praktiķi no kopienām un vietējām rīcības grupām.

Jau rudenī biedrība "Latvijas Lauku forums" atpazīstamības zīmes "Viedais ciems 2022" dalībniekus aicinās piedalīties īpašās viedo ciemu sadarbības un spēcināšanas aktivitātēs - kopienām būs iespēja izmantot ekspertu un savstarpējo mentoru tīklu savas darbības spēcināšanai, kā arī notiks diskusijas, darbnīcas un semināri par iedzīvotāju padomēm, energokopienām un citiem jautājumiem, vēsta biedrībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.