Menu
 

No augusta pieaugs siltumenerģijas cena Carnikavas pagastā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Beidzoties līguma termiņam par dabasgāzes piegādi, kas pēdējos divos gados noteica nemainīgu cenu par gāzes megavatstundu, sākot ar 1.augustu, būtiski pieaugs siltumenerģijas cena Carnikavas pagastā. Paredzams, ka daļu no sadārdzinājuma apkures sezonā varētu segt valdības plānotais atbalsts, informē Ādažu novada pašvaldībā.

2020.gadā pašvaldības aģentūras “Carnikavas komunālserviss” noslēgtais līgums noteica fiksētu cenu par megavatstundu (MWh) – 10,13 eiro. Atbilstoši gāzes cenai piegādātās siltumenerģijas cena svārstījās ap 38-40 eiro/MWh. Līguma termiņam beidzoties, norēķini par gāzi tiks veikti pēc noteiktās biržas cenas katrā konkrētajā mēnesī. Pēc jūlija biržas prognozēm, gāzes cena būs 105 eiro/MWh, kas nozīmē, ka siltumenerģijas cena būs 160,09 eiro/MWh.

Pēdējā gada laikā gāzes cena ir pieaugusi vairākas reizes, rekordaugstu līmeni sasniedzot šī gada aprīlī, kad tā maksāja 130 eiro/MWh, vēsta pašvaldībā. Šobrīd cena ir samazinājusies, svārstoties aptuveni 90-110 EUR/MWh robežās. Kā norāda “Latvijas gāze”, tad šābrīža tirgus prognozes liecina, ka šajās robežās gāzes cena būs arī līdz nākamā gada pavasarim.

Carnikavas centralizētās siltumapgādes tarifā gāzes izmaksas veido 73–80%, līdz ar to prognozētais gāzes cenas pieaugums būtiski ietekmēs mājsaimniecību izdevumus par apkuri un karstā ūdens sagatavošanu. Jāuzsver gan, ka jūnijā valdība pieņēma zināšanai informatīvo ziņojumu, kas paredz, ka apkures sezonā no 1.oktobra līdz 1.aprīlim valsts kompensēs pusi no siltumenerģijas, elektrības un dabasgāzes cenu pieauguma. Pēc Ministru kabineta noteikumu stāšanās spēkā “Carnikavas komunālserviss” informēs iedzīvotājus par kompensācijas ietekmi uz tarifu izmaiņām.

Pašvaldības pārstāvji aicina daudzdzīvokļu ēku dzīvokļu īpašniekus un māju apsaimniekošanas uzņēmumus veikt pasākumus ēku siltumefektivitātes uzlabošanai. Tūlītējie pasākumi būtu siltummezglu automātikas modernizācija, cauruļvadu izolēšana, termoregulatoru uzstādīšana dzīvokļu radiatoriem, alokātoru sistēmas uzstādīšana dzīvokļos. Ilgtermiņā visefektīvākais risinājums ir ēkas renovācija, piesakoties valsts atbalsta programmām māju siltināšanai.

“Carnikavas komunālserviss” ir iesniedzis pieteikumu dalībai Centrālās finanšu un līgumu aģentūras izsludinātajā projektu konkursā, kas paredz katlu mājas Tulpju ielā 5 modernizāciju, pārejot uz granulu apkures katliem un saules kolektoriem. Šī katlu māja ir visjaudīgākā un saražo aptuveni trešdaļu no kopējā apjoma Carnikavā, norāda pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.