Menu
 

Saulkrastu pilsētas svētkos viesosies interaktīva galda spēle tumsā un cilvēkstāstu skapis

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Jau šajā nedēļas nogalē, 9.jūlijā, Sabiedrības integrācijas fonds kampaņas “Atvērtība ir vērtība” ietvaros aicina uz Saulkrastu pilsētas svētkiem, kur ikvienam būs iespēja piedalīties produktu dizaineres Māras Skujas veidotajā empātijas spēlē, kā arī iepazīties ar “Dod iespēju” skapi – divpadsmit cilvēku ar invaliditāti stāstiem par iespējām, ko viņiem piedāvājusi dzīve, informē organizatori.

Lai rosinātu izpratni par ikviena iespējām līdzdarboties iekļaujošas sabiedrības veidošanā un uzsvērtu cilvēku ar invaliditāti spējas un talantus, nevis ierobežojumus, tapusi interaktīva vides instalācija “Dod iespēju”. Cilvēkstāstu skapis vasaras gaitā viesosies dažādos pasākumos un pilsētas svētkos, un 9. jūlijā arī Saulkrastu pilsētas svētku apmeklētāji Saulkrastu meža parkā varēs iepazīties ar divpadsmit cilvēku ar invaliditāti stāstiem, krasi atšķirīgiem, vienlaikus tik līdzīgiem – stāstiem par iespēju došanu un ņemšanu.

“Cilvēki, kas nav bijuši saskarsmē ar cilvēkiem ar invaliditāti, nereti neapzinās, cik daudz cilvēki ar invaliditāti dara un cik dažādas ir viņu profesijas un vaļasprieki. Cilvēks, kuram nav roku, vada automašīnu un izcili fotografē. Cilvēks, kurš nedzird, strādā par taksometra vadītāju. Cilvēks neredz, toties izcili pārvalda mūzikas pasauli un māca to citiem. Tie ir reāli stāsti un tādu ir daudz, un ikviens no tiem ir pelnījis tapt sadzirdēts, tāpēc gribu aicināt visus festivāla apmeklētājus – dosim iespēju cits citam!” iedrošina Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Līdzās skapim pasākumu apmeklētājiem būs iespēja arī izmēģināt veiksmi empātijas spēlē -  interaktīvā galda spēlē, kuru var spēlēt ikviens: gan cilvēki ar dažādiem redzes traucējumiem, gan bez tiem. Spēles pamatelementi ir krāsainas figūras ar taktiliem  gravējumiem, kas padara to pieejamu cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Vienlaikus spēle sniedz iespēju arī cilvēkiem bez redzes traucējumiem iejusties neredzīgu cilvēku ādā, spēles gaitā aizsedzot acis ar īpašām brillēm, skaidro pasākuma rīkotāji.

Aicinot interesentus izmēģināt spēli, tās autore – produktu dizainere Māra Skuja – vadīs empātijas darbnīcu, kuras laikā būs iespējams izzināt vājredzīgu un neredzīgu cilvēku pasauli, kurā kopā ar pasākuma apmeklētājiem meklēs atbildes uz dažādiem jautājumiem par to, kā pasauli jūt cilvēki ar redzes traucējumiem, tostarp: kādēļ tev būtu jādomā par cilvēkiem, kuri pasauli redz ar citām maņām; kādi ir biežāk sastopamie stereotipi par cilvēkiem ar redzes traucējumiem; kā izstrādāt produktus, kas pielāgoti dažādām mērķauditorijām.

Empātijas darbnīca notiks 9.jūlijā no plkst. 12.00 līdz 14.00, taču cilvēkstāstu skapis apmeklētājiem būs pieejams visu dienu no plkst 10.00 līdz plkst 16.00, vēsta organizatori.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.