Menu
 

Izsludināts ideju skiču konkurss Siguldas novada Goda zīmes izveidošanai

  • Autors:  Apriņķis.lv
Attēls - www.sigulda.lv Attēls - www.sigulda.lv

Lai izstrādātu dizainu Siguldas novada pašvaldības augstākajam apbalvojumam, kuru pasniegt Goda dienā, ko tradicionāli organizē, tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas dienai, domes sēdē apstiprināts nolikums ideju konkursa izsludināšanai. Siguldas novada mākslinieki tiek aicināti piedalīties šajā konkursā un iesūtīt idejas līdz 15.augustam, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Līdz šim Siguldas novadā kā augstākais apbalvojums tika pasniegts Siguldas novada ģerboņa atveidojums piespraudes veidā, kas veidots no sudraba. Turpmāk pašvaldība vēlas izstrādāt divu līmeņu Goda zīmes, kas tiek pasniegtas nominācijā “Goda novadnieks” par mūža ieguldījumu sabiedrības labā Siguldas novadā, kā arī “Gada novadnieks” par sasniegumiem viena gada laikā.

Iesūtītos darbus vērtēs gan Siguldas novada pašvaldības Apbalvojumu komisija, gan sabiedrība publiskā aptaujā tīmekļa vietnē www.sigulda.lv, gan sociālo tīklu vietnēs, abiem nosakot vienlīdzīgu (50%) balsu sadalījumu, norāda pašvaldības pārstāvji. Ideju konkursa uzvarētājiem noteikts arī prēmijas apjoms, ja kopējais piešķirtais punktu skaits pēc nolikumā norādītās izvērtēšanas skalas pārsniedz 50 punktus. 1.vieta iegūs prēmiju 1000 eiro apmērā, 2.vieta – 500 eiro, bet trešā – 200 eiro.

Kā galvenie kritēriji izvērtēšanā kalpos izstrādātā dizaina pielietojamība apbalvojumā, tā potenciālais prestižs nēsāšanai, kā arī svarīgs būs tā koncepcijas pamatojums un stāsts saskaņā ar Siguldas novada simboliem, vēsturi. Izvērtēts tiks arī potenciālais Goda zīmes izgatavošanas termiņš un izmaksas, vēsta pašvaldībā.

Lai piedalītos konkursā, aicina iepazīties ar nolikumu, darba uzdevumu un nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī autoratlīdzības līguma paraugu, kas tiks slēgts ar mākslinieku/māksliniekiem, kuri uzvarēs šajā konkursā. Plašāka informācija pieejama vietnē www.sigulda.lv. Plānots, ka Goda zīme tiks izstrādāta vēl šajā gadā un pasniegta 18.novembrī - Goda dienā, kuru tradicionāli atzīmē ar atzinību un pateicību pasniegšanu Siguldas novada iedzīvotājiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.