Menu
 

No 1.septembra Ropažos, Silakrogā, Muceniekos un Zaķumuižā būtiski pieaugs siltumenerģijas tarifi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPKR) izvērtējusi un apstiprinājusi SIA “Vilkme” siltumenerģijas tarifus Muceniekos, Ropažos, Silakrogā un Zaķumuižā. Jaunie tarifi, kas spēkā stāsies 1.septembrī, aprēķināti atsevišķi katram no ciemiem un būs robežās no 113,85 līdz 122,54 EUR/MWh.

Siltumenerģijas tarifu projekti tika sagatavoti un iesniegti SPRK saistībā ar SIA “Vilkme” siltumenerģijas ražošanas izmaksu un apjomu izmaiņām, kā arī uzņēmuma darbības zonas paplašināšanu – Ropažos un Zaķumuižā līdz šim nav bijis SPRK apstiprināta siltumenerģijas tarifa.

Visu nepieciešamo siltumenerģiju SIA “Vilkme” plāno saražot pati. Izmantotais kurināmais Ropažu, Mucenieku un Zaķumuižas siltumapgādes sistēmās ir tikai dabasgāze, savukārt Silakrogā – dabasgāze un kokskaidu granulas, informēja SPKR.

SIA “Vilkme” jaunie tarifi:

- Mucenieku ciemā   pašlaik tiek piemērots siltumenerģijas tarifs 48,86 EUR/MWh, kura atbilstību metodikai SPRK atzinis 2021.gadā. Salīdzinot ar spēkā esošo, jaunais tarifs pieaugs 2,5 reizes līdz 122,20 EUR/MWh;

- Ropažu ciemā   pašlaik tiek piemērots pašvaldības apstiprināts siltumenerģijas tarifs 55,59 EUR/MWh. Salīdzinot ar spēkā esošo, jaunais tarifs pieaugs par 120,4% līdz   122,54 EUR/MWh;

- Silakroga ciemā   pašlaik tiek piemērots SPRK 2014.gadā apstiprinātais siltumenerģijas tarifs 62,70 EUR/MWh. Salīdzinot ar spēkā esošo, jaunais tarifs pieaugs par 81,6% līdz   113,85 EUR/MWh;

- Zaķumuižas ciemā   pašlaik tiek piemērots pašvaldības siltumenerģijas tarifs, kas 2021.gadā bija vidēji 49,49 EUR/MWh. Salīdzinot ar to, jaunais tarifs pieaugs par 147,5% līdz   122,51 EUR/MWh .

Vienlaikus, ņemot vērā, ka SIA “Vilkme” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu sniegšanā ir iespējamas kurināmā – dabasgāzes un kokskaidu granulu – cenu izmaiņas, SPRK uzņēmumam piešķīra atļauju pašam noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. Proti, gadījumā, ja arī jaunais kurināmā līgums paredz mazākas kurināmā izmaksas, uzņēmumam ir pienākums noteikt zemāku siltumapgādes tarifu. Ja šis pienākums netiek pildīts, SPRK var rosināt tarifa pārskatīšanu vai atcelt iespēju komersantam pašam noteikt tarifu.

Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu projektus SIA “Vilkme” iesniedza SPRK š.g.11.janvārī. Vērtēšanas laikā SPRK uzņēmumam lūdza iesniegt papildu informāciju un skaidrojumus. Uzņēmums sniedza lūgto papildinformāciju un precizētus tarifu projektus, kuros, salīdzinot ar sākotnēji vērtēšanai iesniegtajiem, aprēķinātie tarifi tika palielināti galvenokārt izvērtēšanas laikā notikušās granulu un elektroenerģijas cenu palielināšanās dēļ. SPRK, izvērtējot uzņēmuma iesniegtos pamatojumus, secināja, ka tarifi ir pamatoti un atbilstoši metodikai.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.