Menu
 

Olainē uzstāda gaisa kvalitātes un smaku monitoringa sistēmu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - Patriks Gulbis Foto - Patriks Gulbis

Ņemot vērā iepriekšējos gados izskanējušās Olaines iedzīvotāju bažas par smaku parādīšanos un iespējamu gaisa piesārņojumu Olaines pilsētā un ap to, Olaines novada pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Universitātes pētniekiem realizē gaisa kvalitātes monitoringa projektu, uzstādot modernas iekārtas Olaines pilsētā un tās apkārtnē, informē Olaines novada pašvaldībā.

Iekārtas tiek uzstādītas uz periodu līdz četriem mēnešiem – no šī gada 1.augusta līdz novembrim. Uztvertie dati par gaisa kvalitāti tiks fiksēti reālajā laikā un glabāti tiešsaistes “mākonī”. Pēc izpētes perioda beigām Latvijas Universitātes pētnieki sagatavos pārskatu un informēs Olaines iedzīvotājus par rezultātiem.

“Šis projekts ir ļoti svarīgs, lai mūsu iedzīvotāji justos droši – gribam pārliecināties par gaisa kvalitāti mūsu pilsētā, ņemot vērā iepriekšējos gados izskanējušās bažas. Man ir liels prieks, ka šādu projektu varam realizēt sadarbībā ar Latvijas Universitāti. Mans mērķis ir panākt to, lai šis nav vienīgais šāda veida projekts, sadarbojoties ar Latvijā labākajiem pētniekiem no mūsu vadošajām augstskolām. Šāda veida prakse palīdzēs mums novadā ieviest inovācijas daudzās jomās,” par projektu izsakās Olaines novada domes deputāts Aleksandrs Geržatovičs.

Iekārtu uzstādīšanas dienā Olaines novada pašvaldību apmeklēja Latvijas Universitātes prorektors Valdis Segliņš. Viņš pozitīvi vērtēja Olaines novada pašvaldības iniciatīvu, rosināja diskutēt arī par citām sadarbības jomām un uzsvēra projekta pienesumu vietējās dzīves vides uzlabošanā. Diskusijā ar novada pašvaldības priekšsēdētāju Andri Bergu un deputātu Aleksandru Geržatoviču, kurā piedalījās arī Attīstības nodaļas vadītāja Elīna Grūba, Olaines novada pašvaldības vides pārvaldības speciāliste Daina Ozola un Latvijas Universitātes asociētā profesore Dr. geogr. Iveta Šteinberga, ar Latvijas Universitātes prorektoru tika detalizēti pārrunātas citas iespējamās sadarbības jomas – izglītībā, pētniecībā un jaunradē, vēsta pašvaldībā.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.