Menu
 

Prokurors atkārtoti vēršas tiesā pret Mārupes novada būvvaldi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

29.jūlijā Ģenerālprokuratūras prokurors vērsies Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par administratīvās lietas atjaunošanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem lietā par Mārupes novada būvvaldes prettiesiski izdotajām būvatļaujām – Mārupes novada dome ar savu lēmumu atjaunojusi prettiesiski izdotu būvatļauju darbību.

Ar Administratīvās rajona tiesas tiesneses 2022. gada 3. augusta lēmumu pieteikums pieņemts izskatīšanai un saskaņā ar likumu izskatāms rakstveida procesā.

Kā vēsta prokuratūrā, šā gada 14. februārī Ģenerālprokuratūrā tika saņemts Dabas aizsardzības pārvaldes iesniegums par dabas pieminekļa – dižozola – bojāšanu Kantora ielā Nr. 115 un Nr. 117, Mārupē, jaunas rindu mājas būvniecības procesā. Veicot prokurora pārbaudi par iesniegumā minētajiem faktiem, tika noskaidrots, ka Mārupes novada būvvalde rīkojusies prettiesiski, izsniedzot būvatļaujas rindu māju būvniecībai minētajās adresēs, kas atrodas dabas pieminekļa – dižozola – teritorijā.

Ģenerālprokuratūras prokurors 2022. gada 8. aprīlī vērsās Administratīvajā rajona tiesā ar pieteikumu par prettiesisko būvatļauju atcelšanu un sākotnējā stāvokļa atjaunošanu. Nesagaidot tiesvedības noslēgumu, Mārupes novada būvvalde 2022. gada 12. aprīlī atcēla prettiesiski izdotās būvatļaujas un uzlika būvniekam par pienākumu atjaunot sākotnējo stāvokli īpašumos. Tā kā apstrīdētais administratīvais akts tika atcelts, tiesa 2022. gada 13. maijā pieņēma lēmumu par tiesvedības izbeigšanu šajā administratīvajā lietā.

2022.gada 7. jūlija ārkārtas sēdē Mārupes novada dome atcēla būvvaldes 2022. gada 12. aprīļa lēmumu un atjaunoja iepriekš apstrīdēto būvatļauju darbību. Līdz ar to prokurors atkārtoti vērsies Administratīvajā rajona tiesā likumā noteiktajā kārtībā – ar pieteikumu par administratīvās lietas atjaunošanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.