Menu
 

Uzsākti pasažieru bagāžas tuneļa būvdarbi "Rail Baltica" dzelzceļa stacijai pie lidostas "Rīga"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Vizualizācijas - "B.S.L. Infra" Vizualizācijas - "B.S.L. Infra"

Pilnsabiedrība "B.S.L. Infra", turpinot "Rail Baltica" būvniecības darbus pie lidostas "Rīga", ir uzsākusi bagāžas transportēšanas tuneļa izbūvi, kas nākotnē savienos "Rail Baltica" dzelzceļa staciju ar lidostas "Rīga" jauno termināli. Ar īpašu konveijeru sistēmu pasažieru bagāžu caur tuneli droši transportēs abos virzienos, savienojot dzelzceļu ar aviosatiksmi. Būvdarbi notiek aiz 22.autobusa pieturas pie Biroju ielas, netraucējot satiksmes plūsmai, informē "B.S.L. Infra" pārstāvji.

"Rail Baltica" būvprojektā lidostas stacijas dienvidu daļā paredzēts izveidot pazemes bagāžas transportēšanas tuneli, kas nākotnē tiks savienots ar lidostas "Rīga" jauno termināli. "Rail Baltica" globālajā projektā paredzēts nodrošināt "Air To Rail" pakalpojumu, kas sniegs lidostas pasažieriem iespēju reģistrēt un nodot savu bagāžu citās Baltijas valstu "Rail Baltica" starptautiskajās dzelzceļa stacijās, tai skaitā arī Rīgas Centrālajā stacijā. Reģistrētā bagāža nonāks lidostas "Rīga" dzelzceļa stacijā, no kuras to tālāk transportēs uz lidostu "Rīga", pasažieriem sniedzot iespēju to saņemt sava galamērķa lidostā. Tas pasažieriem dos dažādas bagāžas reģistrācijas iespējas savam lidojumam, kā arī ļaus izbaudīt braucienu ar vilcienu, neraizējoties par savu bagāžu. Sistēma strādās abos virzienos - no dzelzceļa stacijām uz lidostu un otrādi, skaidro uzņēmumā.

"Esam uzsākuši darbus pie nelielas, taču būtiskas stacijas infrastruktūras daļas, kas nākotnē būs viens no tiltiem starp gaisa satiksmi ar dzelzceļu. Konkrētajā tehniskajā projektā "B.S.L. Infra" izbūvēs bagāžas tuneļa pirmo daļu, otro daļu noslēdzot lidostai "Rīga" jaunā pasažieru termināļa celtniecības ietvaros. Tunelī atradīsies bagāžas transportēšanas konveijeru sistēma un inženierkomunikācijas. Tuneļa celtniecības darbi notiek paralēli citiem darbiem, no kuriem vērienīgākais šobrīd ir ceļu izbūve, lai šogad būtu iespēja pārslēgt satiksmi no esošā P133 ceļa, pa kuru ikdienā dodamies uz lidostu, uz jauno pievedceļu apkārt topošajai dzelzceļa stacijas ēkai," stāsta pilnsabiedrības "B.S.L. Infra" izpildkomitejas locekle Maija Baltgalve.

Bagāžas tuneļa celtniecība sākas ar zemes darbiem - būvbedres rakšanu, gruntsūdens līmeņa pazemināšanu un rievsienu nostiprināšanu. Rūpējoties par apkārtējo infrastruktūru, rievpāļus dzīs ar speciālu vibrācijas tehniku. Papildus tam drošības nolūkos speciālisti monitorēs apkārt esošo ēku konstrukcijas. Sagatavošanās procesam noslēdzoties, sāksies betonēšana, piešķirot tunelim tā konstrukcijas formu. Tuneļa pamatni būvēs mainīgā 5 līdz 7 metru dziļumā, un kopējais tuneļa garums, ko izbūvē "B.S.L. Infra", būs 100 metri, norāda uzņēmumā.

Kā ziņots, pilnsabiedrība "B.S.L. Infra" ir projekta "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūras izbūves realizētāja lidostā "Rīga". Personu apvienību veido Austrijas uzņēmums "Swietelsky AG" un Latvijas būvniecības uzņēmumi: ceļu būves firma SIA "Binders" un AS "LNK Industries" - viens no lielākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas specializējies daudzfunkcionālu objektu būvniecībā. "Rail Baltica" projekts lidostas "Rīga" teritorijā būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un avio savienojuma centrs Baltijā. Būvniecības darbus pilnsabiedrība "B.S.L. Infra" plāno veikt secīgi piecos posmos - līdz 2025.gada decembrim. Pirmais darbu posms - "Rail Baltica" dzelzceļa stacijas termināļa, piebraucamo ceļu un ar tiem saistītās infrastruktūras izbūve - jāpaveic līdz 2023.gada beigām.

Būvniecība notiek, pamatojoties uz atklātā starptautiskā konkursa uzvarētāja - trīs valstu uzņēmumu apvienības "PROSIV" ("Sintagma" (Itālija), "Prodex" (Slovākija) un "Vektors T" (Latvija)) - projektu. Būvuzraudzību veic personu apvienība, kas sastāv no SIA "Forma 2" (Latvija) un "Prointec S.A.U." (Spānija). Šī projekta finansējumu 81-85% robežās nodrošina Eiropas Savienības (ES) infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu - Latvijas valsts budžeta līdzekļi. ES atbalsta saņēmēja un projekta īstenotāja ir Latvijas Republikas Satiksmes ministrija, atgādina "B.S.L. Infra" pārstāvji.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.