Menu
 

"Rīgas metropoles" vadība ar Ukrainas pašvaldību vadītājiem vienojas par sadarbību pieredzes apmaiņā

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - rigasmetropole.lv Foto - rigasmetropole.lv

Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienība “Rīgas metropole” vienojusies ar karā cietušo Ukrainas pilsētu – Novogradas-Volinskas, Voznesenskas un Trostjanecas – domes priekšsēdētājiem par ciešāku sadarbību pieredzes apmaiņā ar “Rīgas metropoles” pašvaldībām. Attālinātas tikšanās laikā “Rīgas metropoles” vadība un pilsētu mēri vienojās par tālākiem soļiem zināšanu un pieredzes pārnesē saistībā ar Eiropas Savienības finanšu instrumentiem un to administrēšanu, energoefektivitāti pilsētvidē, viedo industrializāciju un pašvaldības infrastruktūras efektīvāku pārvaldību, kā arī par attālinātās vispārējās izglītības iespējām un mūsdienīgām IT platformām, pavēstīja pašvaldību apvienībā.

No Ukrainas puses tikšanās piedalījās Novogradas-Volinskas pilsētas domes priekšsēdētājs Mikola Borovetss, Voznesenskas pilsētas domes priekšsēdētājs Jevgeņijs Veļičko, Trostjanecas pilsētas domes priekšsēdētājs Jurijs Bova, kā arī Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka.

“Vienlaikus ar humanitāro un cita veida palīdzību ir nepieciešams veidot mērķtiecīgāku palīdzību ar Ukrainas sadraudzības pilsētām, veidojot kopīgu zināšanu un pieredzes pārneses platformu ar kopīgiem pasākumiem kā semināriem, pieredzes apmaiņas braucieniem un attālinātām tikšanām,” izteicies “Rīgas metropole” līdzpriekšsēdētājs un Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

“Šī tīklošanās un zināšanu apmaiņas platforma aptvers tādas sfēras kā komunālās saimniecības un publiskās infrastruktūras efektīvu pārvaldību, sabiedriskā transporta organizēšanu un sistēmas apsaimniekošanu, atjaunojamo energoresursu izmantošanu energoapgādē, attālinātu izglītības procesu organizēšanu, IT risinājumu izmantošanu efektīvas pārvaldes veidošanā un privātajā sektorā, veselības aprūpi, kā arī uzņēmējdarbības veicināšanu.”

Trostjanecas pilsētas domes priekšsēdētājs Jurijs Bova norādīja, ka viņiem jānodrošina visas pašvaldības sniegtās funkcijas ar budžetu, kas ir par 60% mazāks nekā līdz šim – tāpēc jebkāda palīdzība pilsētas infrastruktūrai ir liela vērtība. Mērs akcentēja vēlmi uzzināt mūsu pieredzi attālinātas izglītības procesa organizēšanā, jo pašvaldība atrodas tuvu Krievijas robežai, kas nozīmē, ka pastāv dažādi apdraudējumi mācību procesam.

Voznesenskas pilsētas domes priekšsēdētājs Jevgeņijs Veļičko uzsvēra, ka viņi dzīvo pastāvīgā neziņā par rītdienu – arī pirms vairākām dienām bijis raķetes uzlidojums, bet bez cilvēku upuriem. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka pilsētā tiek atjaunota infrastruktūra – ir nepieciešama palīdzība gan medicīnas, gan transporta, gan alternatīvas enerģijas un atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Savukārt Novogradas-Volinskas pilsētas domes priekšsēdētājs Mikola Borovetss norādīja, ka viņi šobrīd sper soli tālāk un meklē iespējas saviem uzņēmumiem veidot noieta tirgus ārpus Ukrainas – piemēram, Eiropā. Latvijas uzņēmēji ar saviem tīklojumiem un iespējām var palīdzēt. Viņš akcentēja, lai arī cik grūti klājas mūsu pašvaldībām energoresursu un izmaksu kāpuma dēļ, to nevar salīdzināt ar situāciju Ukrainas pilsētās, tāpēc svarīgi, ka Latvijas iedzīvotāju vēlme palīdzēt un atbalstīt nemazinās.

Metropoles vadība un Ukrainas pilsētu mēri vienojās, ka šādas tikšanās notiks regulāri.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.