Menu
 

Turpinās darbs pie Mārupes novada jaunā ģērboņa reģistrēšanas

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - marupe.lv Ilustrācija - marupe.lv

Mārupes novada iedzīvotājas ideja par pupuķi sniegusi ierosmi jaunajam novada ģerbonim, kas jau ir ceļā uz reģistrēšanu, liecina novada pašvaldības publicētā informācija.

Šā gada pavasarī noslēdzās ģerboņa ideju aptauja, kurā ikviens novada iedzīvotājs tika aicināts iesniegt savu ideju vai viedokli par to, kam būtu jābūt attēlotam jaunajā novada ģerbonī. Tika saņemtas 350 idejas, kas kalpoja par iedvesmu turpmākajā ģerboņa izstrādes procesā.

Izvērtējot iesūtītos piedāvājumus, gan novada deleģētā ģerboņa izstrādes darba grupa, gan Valsts heraldikas komisija par favorītu atzina ģerboņa variantu ar pupuķi (idejas autore – Līva Ansena).Latvijā reti, bet Mārupes novada teritorijā bieži sastopamais pupuķis jaunajā ģerbonī attēlots zelta, sudraba un melnā krāsā uz tumši zaļa fona.

Ideja par putnu Mārupes novada ģerbonī, ko kā variantu aptaujā bija minējuši vairāki novada iedzīvotāji, ir rezultējusies skaistā, greznā ģerboņa vizualizācijā, kas iemieso sevī visas novada vērtības: ģimeniskumu (putnam raksturīgā ligzdas vīšana), izaugsmi, kā arī augstu lidojumu.

Tāpat gājputns vēstī, ka novadā ir nacionāla mēroga objekts – lidosta, bet zaļā krāsa simboliski ataino saikni ar dabu. Savukārt pundurbērza lapa pupuķa knābī simbolizē novada purvus un dabu plašākā kontekstā. Pundurbērzs ir Latvijā reti sastopams krūms, kas atrodams Mārupes novada purvos.

Vienlaikus tiek domāts arī par iepriekšējo Mārupes un Babītes novadu ģerboņu saglabāšanu, pārveidojot tos par pagastu ģerboņiem, lai vietējā līmenī iedzīvotāji varētu turpināt lietot jau tik pierastos simbolus.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.