Menu
 

Kariņš uzdod SM vērtēt amatpersonu atbildību par sabiedriskā transporta pakalpojumu nenodrošināšanu Ogres un Aizkraukles novada iedzīvotājiem

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - Agris Liepiņš Ilustrācija - Agris Liepiņš

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdevis Satiksmes ministrijai (SM) izvērtēt iesaistīto institūciju un amatpersonu atbildību par sabiedriskā transporta pakalpojumu nenodrošināšanu Ogres un Aizkraukles novada iedzīvotājiem, informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Tāpat Kariņš uzdevis ministrijai steidzami risināt minēto situāciju.

Ministru prezidents rezolūciju izdevis, ņemot vērā informāciju, ka Ogres un Aizkraukles novadā maršrutu tīkla daļā "Ogre, Aizkraukle" pārvadātājs ilgstoši nespēj nodrošināt sabiedriskā transporta reisu skaitu atbilstoši noslēgtajam līgumam.

Jau ziņots, ka Autotransporta direkcija saistībā ar AS "Liepājas autobusu parks" nolaidīgo attieksmi pret uzņemtajām saistībām, ir apkopojusi visus uzņēmuma pārkāpumus un lems par turpmāko sadarbību, aģentūrai LETA pauda Autotransporta direkcija pārstāvis Viktors Zaķis.

"Liepājas autobusu parks" kopš 1.jūlija, kad uzņēmums sāka pasažieru pārvadājumus Ogres un Aizkraukles novados, līdz 1.septembrim kopumā nav izpildījis 434 reisus, no kuriem lielākā daļa - 245 reisi - nav izpildīti Ogres novadā. Laika posmā no 1.jūlija līdz 1.septembrim, ieskaitot Liepājas novadā, nav izpildīti 96 reisi, bet Pierīgas maršrutu tīklā - 107 reisi. Tātad kopējais "Liepājas autobusu parka" neizpildīto reisu skaits divu mēnešu laikā ir 637 reisi.

Zaķis norādīja, ka Autotransporta direkcija ir vairākkārt tikusies ar "Liepājas autobusa parka" vadību, lai nodrošinātu to saistību izpildi, ko "Liepājas autobusu parks" ir apņēmies, slēdzot līgumu par pasažieru pārvadāšanu Ogres un Aizkraukles novados.

Pēdējā tikšanās notika 31.augustā, kad "Liepājas autobusu parks" apliecināja 100% gatavību nodrošināt pasažieru pārvadāšanu, sākoties jaunajam mācību gadam, Ogres un Aizkraukles novados, kā arī Pierīgā un Liepājā.

"Autotransporta direkcija kārtējo reizi secina, ka "Liepājas autobusu parka" solījumiem nevar uzticēties un ka uzņēmuma vadība nolaidīgi izturas pret uzņemtajām saistībām. Tā rezultātā netiek apkalpoti pasažieri un tiek grauta uzticība sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktības nodrošināšanai Latvijā," teica Zaķis, uzsverot, ka Autotransporta direkcijai nav pieņemama šāda "Liepājas autobusu parka" attieksme pret uzņemtajām saistībām.

Kā ziņots, Autotransporta direkcija brīdinājusi "Liepājas autobusu parku" par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados.

Autotransporta direkcija valde 5.augustā tiešsaistē tikās ar "Liepājas autobusu parka" vadību jautājumā par liela apmēra reisu neizpildēm. Kopš 2022.gada 1.jūlija, kad "Liepājas autobusu parks" sāka apkalpot pasažierus reģionālajos autobusu maršrutos Ogres un Aizkraukles novados, līdz 4.augustam, ieskaitot, kopumā nav izpildīti 344 reisi, savukārt 5.augustā "Liepājas autobusu parks" plānoja neizpildīt 19 reisus.

"Autotransporta direkcija ieilgušo situāciju ar reisu neizpildēm Ogres un Aizkraukles novados vērtēja kā kritisku un brīdināja "Liepājas autobusu parka" vadību par iespējamu pirmstermiņa līguma laušanu," pavēstīja direkcijā.

Jau vēstīts, ka "Liepājas autobusu parka" apgrozījums pagājušajā gadā bija 15,406 miljoni eiro, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga vairākkārt, sasniedzot 3,603 miljonus eiro.

Pēc Konkurences padomes 2022.gada 29.marta lēmumā par Konkurences likuma pārkāpuma konstatēšanu "Liepājas autobusu parka" darbībās, uzņēmuma mazākuma akcionārs (34,85%) ir Liepājas pašvaldība, bet 59,83% akciju pieder SIA "LAP1R", kas, pēc "Firmas.lv" datiem, pastarpināti pieder Andra Šķēles (67%) un Aināra Šlesera (33%) ģimenēm.

Kompānija "Liepājas autobusu parks" reģistrēta 1995.gadā.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.