Menu
 

Jūrmalā konference par apmeklētāju vadību aizsargājamās teritorijās pulcē dalībniekus no 27 valstīm

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.facebook.com/MMV11Latvia Foto - www.facebook.com/MMV11Latvia

No 19. līdz 22.septembrim Jūrmalā viesnīcā "SemaraH Hotel Lielupe" norisinās starptautiska konference par apmeklētāju vadību un monitoringu rekreācijas un aizsargājamās teritorijās. Šī konference notiek reizi divos gados un ir izveidojusies par nozīmīgu globālu platformu pētnieku un profesionāļu zināšanu apmaiņai par jaunākajiem pētījumu rezultātiem savā jomā, informē Vidzemes Augstskolā.

Konferences dalībnieki ir gan pētnieki no universitātēm, institūtiem, gan speciālisti no nacionālajiem parkiem, mežu dienestiem, dabas pārvaldēm un nevalstiskā sektora organizācijām. Konferencē klātienē piedalīsies 100 dalībnieki no 27 valstīm, gan Eiropas, gan Amerikas Savienotajām valstīm, Austrālijas, Jaunzēlandes un Japānas.

Konferencē būs četras galvenās lekcijas, kuru aizsāks Austrijas profesors Andreas Muhars par cilvēku un dabas attiecībām, to svarīgumu ilgtspējas transformācijā. Pēc tam konferences dalībniekus uzrunās Ķemeru Nacionālā parka Dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa, stāstot par Ķemeru purva takām kā liecinieku apmeklētāju uzvedības izmaiņās vairāk nekā 20 gadu garumā. Hans Stūps no Zviedrijas, pārstāvot Eiropas Starptautisko kalnu velosipēdistu asociāciju, ziņos par vides izglītību mijiedarbībā ar aktīvu sportu dabā. Brits Saimons Bels sniegs ieskatu par ainavas raksturu un vietas vērtību ilgtspējīgā rekreācijas plānošanā un pārvaldībā, norāda Vidzemes Augstskolā.

Kopumā konferencē paredzētas 15 darba sesijas ar vairāk nekā 60 ziņojumiem. Konferences laikā tās dalībnieki piedalīsies arī kādā no praktisko diskusiju pieredzes braucieniem: ar velosipēdiem pa Ķemeriem vai iepazīs Slīteres Nacionālo parku un Baltijas jūras piekrasti vai Gaujas Nacionālo parku. Visi trīs maršruti ietvers nacionālas nozīmes ainaviski vērtīgu teritoriju pieredzi un apspriešanu par apmeklētāju plūsmas vadības praksēm, vēsta augstskolas pārstāvji.

 

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.