Menu
 

Siguldā sāk darboties Bērnu kultūras konsultatīvā padome

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - E.Semanis Foto - E.Semanis

Bērnu kultūras konsultatīvā padome tiek veidota tieši ar tādu pašu mērķi kā pieaugušo kultūras konsultatīvā padome, lai kopā darbotos un veicinātu pašvaldības kultūras politikas izstrādi un īstenošanu, kultūras aktivitāšu un kultūrvides attīstību Siguldas novadā, informē kultūras centra "Siguldas devons" pārstāvji.

Bērnu konsultatīvo padomi veidos piecas pirmsskolas iestāžu grupiņas un sešas sākumskolas klašu grupas. Šajā gadā sadarbība tiks uzsākta ar pirmsskolas izglītības iestādēm "Tornīši" un "Pasaciņa" Siguldas pilsētā, "Māllēpīte" Mālpilī, Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolas pirmskolas grupu un Allažu pamatskolas pirmskolas grupu. Atsevišķās tikšanās reizēs kopā ar bērniem darbosies māksliniece Baiba Aļļe Šmite. Tiek plānots, ka tikšanās un sarunu rezultātā nonāks līdz konkrētām idejām, ko kultūras centros un bibliotēkās strādājošiem izdosies arī īstenot.

"Šī ir lieliska iespēja domāt par lietām, kuru nav, un dot vārdu bērniem. Sarunāties, saprasties, sadarboties. Būt gataviem sasniegt viņu mērķus. Ar mākslas un kultūras valodas palīdzību runāt ar bērniem par dienaskārtībā aktuālām tēmām. Tas ir liels izaicinājums, jo šāda prakse nav Latvijā zināma. Mums, Siguldas novadā kultūrā strādājošajiem, jāspēj aktīvi reaģēt uz izaicinājumu kopīgi izveidot un definēt kā mēs rīkosimies šajā mūsu kopīgajā kultūrtelpā," par jauno ieceri stāsta Siguldas novada kultūras centra direktore Jolanta Borīte.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.