Menu
 

Siguldā siltumenerģijas tarifu no novembra plāno paaugstināt vēl par 34%

  • Autors:  LETA
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Siguldā siltumenerģijas tarifu no novembra plānots paaugstināt vēl par 34%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

SIA "Adven Sigulda" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniegusi apkures tarifu projektu, kas paredz, ka Siguldā siltumenerģijas tarifs no 1.novembra pieaugs par 33,6% - līdz 133,55 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Tostarp siltumenerģijas ražošanas tarifs būs 104,39 eiro par MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs - 27,23 eiro par MWh, bet siltumenerģijas tirdzniecības tarifs - 1,64 eiro par MWh. Vienlaikus dabasgāzes akcīzes nodokļa komponente ir 0,29 eiro par MWh.

Šis tarifs būs spēkā līdz 30.novembrim, bet no 1.decembra tarifs vēl pieaugs līdz 134,55 eiro par MWh.

Spēkā esošā tarifa izmaiņas uzņēmums pamato ar kurināmās dabasgāzes cenas būtisku pieaugumu.

"Adven Sigulda" reģistrēta 2004.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,335 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2020.gada 1.oktobra līdz 2021.gada 30.septembrim, strādāja ar apgrozījumu 601 413 eiro, bet uzņēmuma peļņa bija 122 469 eiro.

Siltumenerģētikas uzņēmumu grupa "Adven/Varmvarden" centralizētās siltumapgādes pakalpojumus Siguldas novadā pagājušā gada rudenī pārņēma no uzņēmuma "Wesemann", iegādājoties tā aktīvus. "Adven" nodrošina centralizētās siltumapgādes pakalpojumus arī Cēsīs un Valmierā. Latvijas tirgū uzņēmums ienāca pirms trim gadiem.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.