Menu
 

Vismaz 700 īpašumiem Ādažu novada Carnikavā plānota adreses maiņa

  • Autors:  LETA
Ilustrācija - adazi.lv Ilustrācija - adazi.lv

Vismaz 700 īpašumiem Ādažu novada Carnikavā plānota adreses maiņa, informēja Ādažu novada pašvaldība.

Kā vēsta pašvaldība, "adreses ir būtiski sakārtot ne tikai likumdošanas prasību dēļ, bet jo sevišķi pašu iedzīvotāju ērtībai, jo pēdējā laikā iedzīvotāji daudzviet pielāgo vasaras mājas pastāvīgai dzīvesvietai". Tāpēc jautājums par dzīvesvietas adreses sakārtošanu kļūst aktuāls, sākot ar pakalpojumu līgumu slēgšanu un beidzot ar preču piegādi uz mājām.

Vairākās bijušo dārzkopības sabiedrību teritorijās atrodas daudzi īpašumi, kur adreses plāksnes nav izvietotas vispār vai esošās adreses ar piesaisti ielai neatbilst faktiskajai situācijai un īpašumiem praktiski nav iespējams piekļūt no adresē minētās ielas. Tāpat ir vietas, kur īpašumu numerācija ielai nav secīga. Šie apstākļi apgrūtina mājokļa atrašanu gan palīdzības dienestiem, gan pastniekiem, piegādēm un tamlīdzīgi, tāpēc adreses nepieciešams sakārtot.

Pirmos adrešu maiņa skars Garciema īpašumus, kas atrodas Ābolu, Aveņu, Puķu, Mazā Dārza, Mazā Ceriņu, Mazā Ķiršu un Zemeņu, Kalnu un Kanāla ielās. Pašlaik prognozējamais īpašumu skaits Carnikavas pagastā, kuriem adrese būtu jāmaina, ir vismaz 700. Adreses maiņa nenotiks, ja tam būs objektīvi šķēršļi, piemēram, ja uzsākts detālplānojums. Adrešu sakārtošanu koordinēs pašvaldības nekustamo īpašumu speciālisti sadarbībā ar Ādažu novada būvvaldi un teritorijas plānotājiem, ka arī ar Valsts zemes dienesta Adrešu reģistra departamentu.

Ādažu novadā pagājušajā gadā tika pabeigta vērienīga adrešu maiņa - trīs gadu laikā tika sakārtotas aptuveni 1000 īpašumu adreses, izveidotas 60 jaunas ielas.

Īpašnieki, kuru īpašumiem mainīsies adrese, saņems individuālus paziņojumus pēc adreses maiņas uz deklarēto dzīvesvietu, bet daudzdzīvokļu mājās informācija par adreses maiņu tiks izvietota pie ieejas durvīm, vienlaikus ar atbildēm uz aktuālākajiem jautājumiem. Visu mainīto adrešu saraksts tiek publicēts pašvaldības tīmekļvietnē.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.