Menu
 

Jūrmalā vasaras sezonā vienas dienas iebraukšanas atļauju iegādājušies par 10 000 cilvēku vairāk nekā pērn

  • Autors:  LETA
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Jūrmalā vasaras sezonā vienas dienas iebraukšanas atļauju iegādājušies par 10 000 cilvēku vairāk nekā pērn, informēja Jūrmalas domē.

Šī gada sezonā braucēju skaits nedaudz pieaudzis, un kopumā sešu mēnešu periodā vienas dienas caurlaides iegādājušies 1,19 miljoni braucēju, kamēr pērn šajā laikā - 1,18 miljoni. 

Lielākais braucēju skaits fiksēts augusta vidus nedēļas nogalē, kad vienas dienas laikā Jūrmalā iebrauca vairāk nekā 15 000 automašīnu.

Caurlaides iebraukšanai Jūrmalas īpaša režīma zonā nepieciešamas no 1.aprīļa līdz 30. septembrim. Vienas dienas caurlaides maksa ir 2 eiro.

Iebraukšanas maksa kūrortpilsētā noteikta, lai mazinātu tranzīta plūsmu cauri kūrortpilsētai. Satiksme Jūrmalā ik gadu kļūst intensīvāka, to rāda arī vasaras laikā iegādāto caurlaižu statistika - pārdoto vienas dienas caurlaižu skaits ik gadu pieaug.

Par caurlaidēm iekasētos līdzekļus ieskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto, lai daļēji segtu izdevumus, kas ieguldīti tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai. 

Ieņēmumi 2022.gadā no caurlaižu režīma ir aptuveni 2,8 miljoni eiro. Pilsētas kopējie ieņēmumi gadā ir aptuveni 93 miljoni eiro.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996. gada.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.